Vakar į pamokas Tauragės rajono mokyklose, tiksliau, „Šaltinio“ progimnazijoje ir Jovarų pagrindinėje mokykloje atėjo 67 5–8 klasių moksleiviai, kurių tėvai sutiko, kad jų vaikai būtų testuojami. „Šaltinio“ progimnazijos direktorė sako, kad jei tokia epidemiologinė situacija tęsis, hibridinis mokymas taps įprastas.
Grįžti į kontaktinį ugdymą gali tik tos klasės, kai 60 proc. moksleivių tėvų sutinka, kad jų vaikai būtų testuojami.
Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, į pamokas Jovarų pagrindinėje mokykloje atėjo 6 penktokai, 13 šeštokų ir 16 septintokų. Į „Šaltinio“ progimnaziją trečiadienį atėjo 32 šeštokai, o vakar – 24 šeštokai (8 išvyko į varžybas) ir 13 penktokų – iš viso 37.
„Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė atviravo: vaikų grąžinimo į mokyklas tema jai skausminga dėl įvairių priežasčių, viena jų – moksleivių tėvų baimės ir principai. Vis dėlto pradinukai į mokyklas grįžo be jokių testų, o jų lankomumas siekia apie 93 proc.
– Kai kurie tėvai turi baimių, bet dar daugiau – principų. Ir aš turiu baimių, nenoriu jokių izoliacijų, niekas nenori, bet ar tai priežastis vaikų nebemokyti? Jei mokykla nereikalinga, tai uždarykim jas, sužlugdykime visą ugdymą, visą švietimo sistemą nuvarykime į dugną, tik nežinau, kokią visuomenę vėliau turėsime, – apmaudo dėl kai kurių tėvų pasirinkimo neslėpė direktorė.
Progimnazijos vadovė neneigia, kad mokykloms organizuoti hibridinį ugdymo procesą – kai dalis vaikų klasėje, o dalis tuo pačiu metu mokosi nuotoliniu būdu, nelengva.
– Bet mes, progimnazijos administracija, darome viską, kad mokytojams ir vaikams būtų lengviau. Klasėse sujungtos vaizdo kameros. Moksleiviai mato ne tik mokytoją, bet ir vieni kitus. Apie hibridinį mokymą Lietuvoje dar mažai kalbama, o aš daug seminarų apie tai išklausiau. Jei tokia epidemiologinė situacija tęsis, eisime prie hibridinio mokymo, nes nebus kitos išeities, – kalbėjo „Šaltinio“ progimnazijos direktorė.
Ji mano, kad nuotolinis ugdymas paskatino kai kurių moksleivių nesąžiningumą. Tiems, kurie sako, kad jau nebeverta šiais mokslo metais vaikų grąžinti į pamokas mokyklose, J.Lazdauskienė taip pat turi atsakymą – iki mokslo metų pabaigos dar visas mėnuo, tai pakankamas laikas ištaisyti mokymosi spragas ir pagerinti psichinę sveikatą prieš vasarą.
– Pavyzdžiui, mes jau seniai buvome parengę projektą „Jaunasis tyrėjas“, tačiau negalėjome jo vykdyti. Antradienį buvo atvykusi laboratorija, vaikams buvo demonstruojami lazeriai. Vaikai buvo laimingi. Suprantu, kad daugeliui vaikų grįžti į kontaktinį ugdymą buvo sunku, kai kurie šeštokai tikrai atėjo verkdami. Bet jau po pirmos pamokos šypsojosi, – pasakojo ugdymo įstaigos vadovė.
„Šaltinio“ progimnazijos direktorės pasiteiravome ir apie kontaktinius aštuntokų atsiskaitymus. Anot jos, tie mokiniai, kurie nori ateina, atsiskaitys kontaktiniu būdu, o tie, kas nenori ateiti, – atsiskaitys per nuotolį.
– Nenori nereikia, toks jų ir jų tėvų sprendimas. Nacionalinės mokinių pasiekimų patikros naudingos vaikui, tai neturės jokios įtakos stojimui į gimnazijas, kaip kas mano. Gimnazijos gali paprašyti, bet negali reikalauti Nacionalinės mokinių pasiekimų patikros rezultatų. Planas buvo toks, kad po patikros apžvelgsime rezultatus, jei kažkam sunkiau, pasiūlysime grįžti į mokyklą ir pasitempti, kad gimnazijoje kiltų mažiau problemų, – patikino J.Lazdauskienė.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nuo šių mokslo metų suteikė galimybę vaikams pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrąsias programas mokytis šeimose. Prašymus mokykloms galima teikti iki birželio 15 dienos. Kol kas tokių prašymų Tauragėje negauta, apie tokį vaiko ugdymo būdą svarsto viena būsimo pirmoko mama.