Rūpintis abiturientų kelione į egzaminą tėvams nereikės

Dalintis:

Tauragės rajono abiturientai į egzaminų centrus vyks centralizuotai. Moksleivius iš rajono gimnazijų į Tauragę veš mokykliniai autobusai. Turintys vairuotojo pažymėjimus moksleiviai į centrus ketina važiuoti ir patys.

Privalo nuvežti mokykla

Kaip ir kasmet, Tauragės rajono savivaldybė įpareigota įsteigti abitūros egzaminų centrus. Šiemet jie bus „Versmės“ gimnazijoje, Martyno Mažvydo progimnazijoje, Žalgirių gimnazijoje, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Laikyti egzaminų į Šilalę ir Klaipėdą vykti turės tik 4 rajono abiturientai. Du iš „Versmės“ ir po vieną iš Žalgirių gimnazijos bei Suaugusiųjų mokymo centro. Visų moksleivių nuvežimą į egzamino vietą privalo užtikrinti mokykla.

– Jau turime nusistovėjusią tradiciją. Mokyklos su savivaldybės Švietimo ir sporto skyriumi suderina mokyklinių autobusiukų maršrutus ir abiturientus į egzaminų centrus nuveža. Ir tie abiturientai, kurie egzaminus turės laikyti kituose rajonuose, į juos bus taip pat nuvežti. Tėvams tikrai nereikia tuo rūpintis, nebent jie patys norėtų vežti vaikus savo automobiliais, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas.

Nori važiuoti savarankiškai

Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys „Tauragės kurjeriui“ sakė jau svarstantis, kaip į egzaminų centrus Tauragėje būtų vežami abiturientai, jei šalyje vis dar galios karantino režimas.

– Jokių problemų dėl moksleivių nuvežimo nebus. Jei galios karantino sąlygos, reikės išlaikyti atstumą tarp abiturientų mokykliniame autobusiuke, bet į pagalbą pasitelksime visus penkis ne tik gimnazijai, bet ir jos skyriams priklausančius autobusiukus ir moksleivius nuvešime į Tauragę. Tėvams tuo rūpintis tikrai nereikės, – sakė N.Jocys.

Žygaičių gimnazijos direktorė Daiva Gabietaitė problemų susisiekti su miesto mokyklomis taip pat nemato. Gimnazija turi mokyklinius autobusiukus, bet jau kelerius metus abiturientai, vykstantys į egzaminus, jais nesinaudoja.

– Nežinau, kaip bus šiemet, kai dėl karantino buvo sustabdytas naujų vairuotojų ruošimas. Žinau, kad dalis mūsų abiturientų jau iš anksčiau turi vairuotojo pažymėjimus ir greičiausiai į egzaminus vyks susikooperavę su klasės draugais. Būna, kad vaikus į egzaminus nuveža ir tėvai. Jau kelerius metus jie atsisako važiuoti mokykliniu autobusu, – „Tauragės kurjeriui“ sakė gimnazijos vadovė.

Gimnazijos vadovė tikisi, kad dar iki egzaminų pavyks mokytojams ir abiturientams susirinkti mokykloje. Pasak D.Gabietaitės, Žygaičių moksleivių tėvai pasisako bent jau už mišrųjį ugdymą.

– Puikiai tvarkėmės, kai vieną savaitę vaikai dirbo iš namų, o kitą ėjo į klases. Gal prieš egzaminus bus pritaikytas bent jau toks mokymo modelis. Kai artės egzaminai, klasės auklėtoja apklaus visus abiturientus ir jei jie norės važiuoti mokykliniu autobusiuku, mes juos centralizuotai nuvešime. Mūsų gimnazijoje tik viena abiturientų klasė, tai jiems daug smagiau susiorganizuoti ir važiuoti patiems, – sakė D.Gabietaitė

Vairuoti patiems nepataria

„Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė nesiūlo abiturientams egzamino dieną patiems sėsti prie automobilio vairo. Mokyklos vadovė įsitikinusi, kad esant stresinei situacijai geriau rinktis mokyklinį autobusiuką ir nerizikuoti savo sveikata.

– Du mūsų abiturientai važiuos egzaminų laikyti į kitus miestus. Mes juos nuvešime savo turimu autobusiuku. Suprantu, kad moksleiviai jau turi vairuotojo pažymėjimus, vairuoja mieste, bet egzamino dieną geriau papildomų iššūkių sau nekelti. Aš pati vairuoju ir žinau, ką reiškia stresas. Net miesto abiturientai turėjo nuotykių, kai į egzaminus atvykdavo automobiliu. Būna, kad nėra kur pastatyti mašinos, numeta ją bet kur ir išėję po egzamino randa ar nubraižytus automobilius, ar net policijos išrašytą baudą už ne vietoje pastatytą mašiną. Per egzaminą ne tas turi būti galvoje, – sakė gimnazijos direktorė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą