Rytą moksleiviai pradėjo istorine pamoka

Dalintis:

Palaikymo akcija šįryt nuvilnijo per Lietuvos ugdymo įstaigas – pirmoji pamoka buvo apie Ukrainos istoriją.

Skelbiama, kad Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), pasitelkusi visus 11 tūkst. savo narių, pedagogų, inicijavo palaikymo akciją Ukrainai Lietuvos mokyklose. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Tauragės rajono ugdymo įstaigos. Tėvams ir vaikams elektroniniais dienynais išsiųsti pranešimai apie tai, kad paskutinę žiemos dieną pamokos prasidės nuo palaikymo akcijos.

„Kviečiame visų dalykų mokytojus bei ugdymo įstaigų vadovus vasario 28 d. (pirmadienį), 8 val., skirti pirmą pamoką Ukrainos palaikymui ir istorijai. Šią dieną LŠMPS pirmininko pavaduotojas ir istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius ves nuotolinę visuotinę istorijos pamoką apie Ukrainą, jos šimtmečių istoriją, valstybingumo šaknis.  Pamoka bus tiesiogiai transliuojama internetu“, – rašoma kvietime, į kurį atsiliepė daugybė švietimo įstaigų.

Naujienų portale 15min.lt cituojamas LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas sakė, kad teko girdėti keistų istorijos Ukrainos atžvilgiu interpretacijų. Matant augančią plataus masto karinio konflikto grėsmę siekiama likti solidariais ir palaikyti ukrainiečių pedagogus bei sutelkti Lietuvos mokytojus. Vis dėlto, anot E.Milešino, svarbiausias tokios pamokos tikslas – supažindinti jaunąją kartą su Ukrainos istorija bei esama situacija.

Švietimo bendruomenė paraginta fiksuoti tokias pamokas kaip reiškiamą palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir jos žmonėms.

„Labai svarbu, kad būtume vieningi. Negalime leisti perrašinėti istorijos“, – kvietime skelbia akcijos organizatoriai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą