Specialioje stovykloje augins pamainą skaudviliškių „Inkstiliukui“

Dalintis:

Mėgstantys dainuoti liaudies dainas, šokti tradicinius šokius, užsiimti senaisiais amatais ir groti autentiškais muzikos instrumentais vaikai ir paaugliai jau šį mėnesį kviečiami į vieną iš nedaugelio Žemaitijoje vykstančių etnokultūros stovyklų.

Stovyklą Skaudvilėje organizuoja stipriomis folklorinio muzikavimo tradicijomis garsėjantis Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyrius, kuriame susibūręs vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“. Etnokultūros stovyklas „Inkstiliuko“ vadovė Rasa Bartkuvienė organizuoja jau ne vienerius metus. Nuo trejų metų su močiute liaudiškas dainas traukianti Kultūros centro darbuotoja juokiasi, kad sudominti vaikus ir paauglius etninėmis tradicijomis, muzika ir šokiu paprasta – tereikia pačiam tuo sirgti ir užkrėsti aplinkinius.

– Ir tėvai vaikus atveda, ir patys vaikai atėję jau nebenori išeiti. Šiais metais pirmą kartą pagalvojau, kad reikia organizuoti etnokultūrinę stovyklą esamiems ir būsimiems kolektyvo nariams. Tai bus specializuota stovykla, prasidės birželio 26-ąją ir tęsis penkias dienas. Ji skirta muzikuojantiems arba muzikuoti pradėti svajojantiems 7–14 metų vaikams, – sakė R.Bartkuvienė.

Kolektyvo „Inkstiliuks“ pavadinimas kilęs nuo upelio, įtekančio į Ančią, vardo. Inkstilas – vienas iš dešimties Ančios intakų. Anot kolektyvo vadovės, vaikai stovykloje mokysis groti bandonija, basedla, žemaitiškomis kanklėmis ir daugybe kitų instrumentų.

– Darbų turime tiek daug, kad nebespėjame paruošti naujų programų. Pabandysime tą padaryti stovyklos metu. Ne tik mokysimės groti, bet ir pramogausime, keliausime į svečius, kitame rajone vykstančią stovyklą. Todėl labai prašau tėvelių, kurie planuoja savo vaikus atvesti į „Inkstiliuko“ kolektyvą, susisiekti ir jau pirmam susipažinimui susitikti stovykloje, – kalbėjo R.Bartkuvienė.

Planuojama, kad stovykloje etnokultūros žinias gilins 15 Tauragės rajono vaikų.

– Stovykloje dalyvaus ir keletas mūsų draugų. Jie nei groja, nei dainuoja, bet mums labai padeda, kai reikia vaidybinių gebėjimų. Manau, kad tai bus labai produktyvios, linksmos ir įsimintinos penkios dienos stovykloje, – įsitikinusi R.Bartkuvienė.

Kolektyvas „Inkstiliuks“ susibūrė 1998 m. Skaudvilės gimnazijoje, nuo 2010 metų repetuoja ir Skaudvilės kultūros namuose. Ansamblyje dainuoja vaikai ir jaunimas iki 19 metų. Repertuaro pagrindą sudaro Tauragės ir Šilalės krašto dainos, taip pat įvairių Lietuvos regionų kalendorinės, darbo, vestuvių, vaikų ir jaunimo dainos, žaidimai ir rateliai, pasakojimai, instrumentinė muzika. Mokomasi groti žemaitiškomis kanklėmis.

Šią vasarą Mažojoje Lietuvoje organizuojamos keturios, o Žemaitijoje – šešios etnokultūrinės stovyklos vaikams ir paaugliams.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą