fbpx

Stovykloje – diskusijos apie naujausias mokslo tendencijas

Dalintis:

Šią savaitę Pagalbos mokytojui ir mokiniui centre stovyklauja vaikai. Dienos stovykloje vyksta paskaitos apie mokslą, šiuolaikines technologijas, netrūksta pramogų.

Pagalbos mokytojui ir mokiniui centre (PMMC) suplanuota stovykla kartu su Kazimiero Stanevičiaus universitetu. PMMC vadovė Vida Mejerienė pasakojo, jog nemokama stovykla „Mokslas ir kūrybiškumas“ organizuojama tikslingai, mat neilgai trukus Tauragėje pradės veikti STEAM laboratorija.

– Mokyklose vis daugiau dėmesio skiriama fizikai, chemijai, biologijai ir 7-oje klasėje vaikams prasideda šių mokslų pagrindai. Todėl sukvietėme 11-15 metų vaikus į stovyklą, kad galėtų susipažinti su šiomis sritimis iš arčiau ir kūrybiškiau. Jaunesnieji gaus praktinių žinių ir pradėję mokslus jausis tvirčiau, o vyresnieji pagilins jau turimas žinias, – pasakojo V.Mejerienė.

Kazimiero Stanevičiaus universiteto prorektorė ir vaikų Alfa universitetui vadovaujanti dr. Austė Kiškienė tvirtino, kad pagrindinis stovyklos tikslas išlieka vaikų edukacija.

Stovyklos organizatorių nuotrauka

– Mes skatiname vaikus mąstyti ir kurti. Siekiame praplėsti jų akiratį. Gamtamoksliniuose dalykuose yra daug galimybių atsiskleisti kūrybiškumui ir svarbu suprasti, kad vaikas ten atsiskleisti gali, net jei tėvai nėra tos srities specialistai, – tikino dr. A.Kiškienė. – Su vaikais mes kalbame apie ateitį. Jau kalbėjome apie 3D technologijas – ką dabar turime ir kokios ateities tendencijos, kaip pasikeitė architektūros sritis, medicina, atsiradus šiai technologijai.

Stovykloje produktyviausią rytinį laiką stengiamasi išnaudoti naujų žinių įgijimui. Vaikams kaip tikriems universiteto studentams vyksta paskaitos įvairiomis temomis. Vėliau – praktiniai užsiėmimai, pritaikyti pagal dienos temą.

Stovyklos organizatorių nuotrauka

– Vienoje grupėje dirba ir vaikai, ir pedagogai. Vaikai ir mokytojai informaciją priima skirtingai, tad stovyklos metu pedagogai tą gali pastebėti ir pritaikyti skirtingus darbo metodus, įvertinti, kaip vaikai lengviau įsisavina žinias. Taip pat stengiamės keisti požiūrį į klaidas, kurios kartais mūsų visuomenėje vis dar yra demonizuojamos, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo dr. A.Kiškienė.

Jau rytoj stovyklautojai rinksis paskutinį kartą šią vasarą. Iki tol vaikai susipažino su ateities tendencijomis 3D srityje, technologijos galimybėmis kine, animacijoje, medicinoje, išbandė virtualios realybės žaidimus. Vėliau pažindinosi su fizikos dėsniais ir keliavo į pėsčiųjų žygį aplink Tauragę.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą