Su mokykla atsisveikino Žalgirių abiturientai: ne už kalnų pirmasis egzaminas

Dalintis:

Antradienį paskutinis skambutis nuaidėjo Žalgirių gimnazijos abiturientams, šiandien jis skamba ir Žygaičių gimnazijos vyriausiems. Su mokykla šiemet atsisveikina 325 Tauragės rajono dvyliktokai.

Žalgirių gimnazijos auklėtiniai lietingą antradienį susibūrė gimnazijos kieme. Čia jų laukė trumpa koncertinė programa, direktoriaus Jono Jatauto sveikinimas, abiturientų kuratorių šilti žodžiai ir ašaras vos tramdžiusi tėvų atstovė. Jaunuoliai sveikintojams negailėjo ovacijų, tryško smagia nuotaika. Tik ant šlapių paruoštų kėdžių sėsti išdrįso ne kiekvienas.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas patikslino, kad šiemet Tauragės rajono gimnazijose mokslus baigs 325 abiturientai. Kasmet jų vis mažėja.

– Jei į rajono mokyklas ateinančių pirmokų skaičius didėja jau du metus iš eilės, tai gimnazijas baigiančių abiturientų skaičius mažės dar 10 metų. Kol kas tokia tendencija. Nebent iš kitur atvažiuotų ir pradėtų lankyti mūsų mokyklas. Be to, didėjantis pirmokų skaičius – panašesnis į paklaidą. Bet ir tuo džiaugiamės, – rajono situaciją nupasakojo E.Šteimantas.

Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas sveikino geriausiais pažymiais mokslo metus užbaigusius abiturientus. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Švietimo skyriaus vedėjas patikslino, kad pirmasis abiturientų išbandymas jau birželio 7-ąją. Vaikai laikys valstybinį arba mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą. Jį laikys visi dvyliktokai.

– Prieš egzaminus numatytos konsultacijos. Jos neprivalomos, tariamasi atskirai su mokiniais, kaip jas vesti, – teigė savivaldybės atstovas.

Žalgirių gimnazijos paskutinio skambučio šventė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Antradienį vykusio Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje E.Šteimantas patikino, kad brandos egzaminams jau pasiruošta. Laikyti egzaminus galės visi – net ir nevakcinuoti abiturientai. Egzaminų laikymo salėse turės būti išlaikomi atstumai tarp žmonių. Koronaviruso testų egzaminų dalyviams atlikti nereikės.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą