Suspindėjo tik viena rajono gimnazija

Dalintis:

Valstybinius brandos egzaminus Tauragės abiturientai šiemet laiko kiek geriau nei pernai. Neišlaikiusiųjų egzaminų gerokai mažiau nei bendra Lietuvos statistika. Geriausius rezultatus kol kas rodo „Versmės“ gimnazijos auklėtiniai.

Praėjusią savaitę paskelbti šešių valstybinių egzaminų rezultatai. Rajone – du šimtukininkai. Lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminą aukščiausiais balais išlaikė „Versmės“ gimnazistai.

– Rezultatai tikrai geresni nei pernai metų, o kas turėjo jiems įtakos, kol kas atsakyti sunku. Apibendrinti galėsime tik sulaukę paskutiniųjų rezultatų. Labiausiai laukiame anglų kalbos įvertinimo, – sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė 193 tauragiškiai, 10 moksleivių egzamino neišlaikė ir turės per pakartotinę sesiją perlaikyti jį jau mokykliniu lygiu. Respublikoje lietuvių kalbos egzamino neišlaikė 8,64 proc. abiturientų, Tauragėje – 5,18 proc.

Matematikos valstybinį egzaminą laikyti pasirinko 182 tauragiškiai, 21 jo neišlaikė. Rezultatai geresni nei Lietuvos mastu. Iš kol kas skelbiamų valstybinių egzaminų geriausiai sekėsi biologija. Jį išlaikė visi 97 rajono moksleiviai. Geografijos iš 27 neišlaikė 1, chemijos iš 3 taip pat 1, informacinių technologijų neišlaikė 2 abiturientai iš 25 pasirinkusiųjų šį egzaminą.

– Mūsų auklėtinių rezultatai dar geresni nei oficialiai skelbiama. Viena ypač gerai besimokanti klasė mokėsi pagal bakalaureato programą. Joje buvo 19 mokinių ir jų egzaminai išlaikyti 70 procentų, prilyginami šimtukui. Tai sudėjus visus skaičius turime 21 šimtuką visoje gimnazijoje. Sveikinu vaikus, – sakė „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė.

Ji pasidžiaugė, kad dviejų auklėtinių geografijos ir biologijos žinios buvo įvertintos 99 balais. Iš viso gimnaziją baigė 109 abiturientai.

– Eitas Rimkus, mokęsis pagal bakalaureato programą, pagal pasiektą rezultatą yra vienas geografijos pasaulio lyderių. Jis surinko maksimalų įvertinimą – 45 balus iš visų laikytų egzaminų. Džiaugiuosi ir Rugile Norbutaite – 44 balai iš 45 galimų. Tikrai labai stipri abiturientų laida, – džiaugėsi direktorė.

Kiek prasčiau egzaminų rezultatus vertina Žalgirių gimnazijos vadovas Jonas Jatautas. Direktorius apžvelgė penkmečio rezultatus ir pastarųjų dvejų metų tendencijos jo nedžiugina.

– Šimtukininkų neturim, turim neišlaikiusiųjų, bet detalią analizę bus galima daryti sulaukus visų egzaminų rezultatų. Žalgirių abiturientai labai gerai laikydavo anglų kalbos egzaminą. Tikiuosi, kad šie metai bus ne išimtis. Visiems noriu pasakyti tik viena – dar vieni nuotolinio mokymo metai būtų pražūtingi. Mieli tėvai, moksleiviai, pedagogai, visa švietimo bendruomene, prisiimkime atsakomybę už savo vaikų ateitį. Skiepykitės. Nekurkite dirbtinių problemų, galvokite ne apie save, o apie kitus, – ragina gimnazijos direktorius.

Pasak J.Jatauto, skiepų problema gimnazijoje buvo itin opi. Norą skiepytis išreiškė tik trečdalis abiturientų.

– Ne tik abiturientams buvo sunku, ypač blogai buvo pirmųjų gimnazijos klasių moksleiviams. Pereiti į savarankišką darbą namuose neturintiems įgūdžių buvo nepakeliama. Tikiuosi, kad ateinantys mokslo metai ir rezultatai bus geresni, – viliasi J.Jatautas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą