Švietimo skyrius baiminasi, kad nebeliks kam mokyti

Dalintis:

Ugdymo įstaigose, kuriose mokymas vyksta kontaktiniu būdu, virusas plinta – Tauragės savivaldybės administracijos direktoriui tenka vieną po kito pasirašyti įsakymus dėl mokyklų dalies veiklos ribojimo. Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro darbas sustabdytas visiškai.

Sergamumui koronavirusu kasdien perkopiant rekordines aukštumas, gimnazijose darbas vyksta tik nuotoliniu būdu, tačiau jaunesniųjų klasių moksleiviams, besimokantiems progimnazijose ir pagrindinėse mokyklose, ugdymas vis dar tęsiamas mišriai, dalį laiko mokantis namuose, kitą dalį – mokykloje. Taip pat dirba ir darželiai. Būtent šiose įstaigose fiksuojama vis naujų koronaviruso atvejų, o klasėse ar grupėse, kuriose kas nors suserga, tenka stabdyti darbą.

Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro darbas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sustabdytas iki šios savaitės pabaigos. Įstaigai vadovaujantis Rolandas Beišys pastebi, kad ne visada informacija apie užkratą pasiekia laiku, todėl virusas ir plinta.

– Buvo susirgę pas mus 4 darbuotojai. Klausėm Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, ką daryti, nurodė mums dvi savaites dirbti nuotoliniu būdu. Kiekvieną dieną klausiame vaikų apie jų sveikatą, tačiau neturiu duomenų, kad kuris nors būtų susirgęs. Visgi netoli mūsų yra židiniai – Adakavas, Skaudvilės slaugos ligoninė, – kalbėjo mokyklos vadovas. – Buvo atvejis, kai susirgo mūsų viena pedagogė ir pradėjo dirbti iš namų, tačiau po savaitgalio, pirmadienį, ji dar nebuvo apklausta, su kuo galėjo turėti kontaktą. Mokinių tėvai irgi nebuvo informuoti apie susirgimą. Manau, vos diagnozavus reikia tuoj pat klausti apie turėtus kontaktus ir tie žmonės turi būti nedelsiant informuojami.

Skaudvilėje veikiančios ugdymo įstaigos vadovas tvirtino nuolat bendraujantis su Visuomenės sveikatos centro specialistais.

Penktadienį laikinas dalinis darbo ribojimas baigėsi Tarailių progimnazijoje. Jai vadovaujanti Elmyra Jurkšaitienė tvirtina, kad ugdymo įstaigos bendruomenė į situaciją reaguoja ramiai, elgiasi pagal nurodymus.

– Nerimo yra, bet iš tėvelių pretenzijų negirdėjau. Sergančių vaikų tėveliai patys skambina ir praneša. Visi tėveliai įpratę, žino, kad būtina informuoti, kodėl vaiko nėra mokykloje ar darželyje. Tik nežinau, ar tikrai visi praneša apie susirgimus koronavirusu. Kol kas iš 6 tėvelių sulaukėme pranešimo, kad arba serga kas nors šeimoje, arba buvo kontaktas ir visa šeima saviizoliacijoje, – kalbėjo E.Jurkšaitienė. – Apie vyresniųjų klasių kontaktinį ugdymą nesvarstėme. Visi žinome, kad kontaktinis geriau, tačiau suprantame, kad sveikata svarbiau.

Tarailių progimnazijos vadovė tvirtino besididžiuojanti savo pedagogų kolektyvu, kuris jau pavasarį įgudo dirbti nuotoliniu būdu, todėl persikeliant dirbti į virtualią erdvę problemų nebekyla. Net susirgę, jei savijauta gera, pedagogai neima nedarbingumo ir darbą tęsia nuotoliniu būdu. Šioje ugdymo įstaigoje, anot direktorės, buvo užfiksuoti 2 susirgimo atvejai, o vienam saviizoliacijoje esančiam darbuotojui šiuo metu atliekamas tyrimas.

Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas patvirtino, kad visi darželiai Tauragėje dirba. Dalinio ribojimo režimas baigėsi Tarailių progimnazijoje, o iki penktadienio tęsis „Šaltinio“ progimnazijoje, dviejų klasių veikla apribota Martyno Mažvydo progimnazijoje.

– Po savaitgalio naujausių sergamumo duomenų ugdymo įstaigose dar neturiu, praėjusį pirmadienį sergančių buvo 21, o 33 saviizoliacijoje. Penktadienį skaičiai pakito – 13 sergančiųjų ir 25 saviizoliacijoje. Bet tai nebūtinai tie patys asmenys – vieni susirgo, kiti pasveiko. Darželiuose lankomumas siekia 50–60 proc. Tai tik šiek tiek mažiau, nei įprasta žiemos laikotarpiu, – vakar sakė E.Šteimantas.

Švietimo skyriaus vedėjas atviras – jei sergamumas augs ir susirgs daugiau pedagogų, padėtis gali kaip reikiant komplikuotis.

– Tokiu atveju problema būtų visame rajone, nes iš kur gauti pedagogų, nežinau. Kas savaitę susirinkimuose su vadovais tariamės, kaip saugoti darbuotojus, rūpinamės, kad apsaugos priemonės juos pasiektų laiku. Raginame tėvus nevesti vaikų į darželius ir mokyklas, jei matyti susirgimo požymiai. Pradžioje buvo nesusipratimų, tačiau dabar taip nebėra, – tikino E.Šteimantas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą