Tarailių progimnazijos direktorius: „Norime, kad mus rinktųsi vaikai“

Dalintis:

Laimėjęs konkursą, nuo gegužės Tarailių progimnazijai ir jos padaliniui darželiui vadovauja Arūnas Betingis, turintis 33-ejų metų pedagoginio darbo stažą. Nuo pirmosios darbo dienos su mokyklos bendruomene vadovas jau nemažai nuveikė ir siekia įgyvendinti viziją, pagal kurią Tarailių progimnazija būtų ne tik patraukli mokiniams, bet ir konkurencinga švietimo įstaiga. Rudenį progimnazijoje pradės veikti dar viena priešmokyklinukų grupė.

Mokinių nemažėja

Arūnas Betingis konkursą į Tarailių progimnazijos vadovo pareigas laimėjo balandžio 12 d., o dirbti pradėjo gegužės 5-ąją, kai specialiosios tarnybos atliko patikros procedūrą. Mokyklos vadovas atviravo, kad prieš konkursą apsilankęs progimnazijoje buvo sužavėtas šilto priėmimo, nuoširdaus mokytojų kolektyvo. Pamatęs stiprų bendruomenės potencialą, pedagogas nesuabejojo, kad kartu pavyks daug nuveikti.

– Mano vizija – su kolektyvu, su stipria komanda siekti, kad Tarailių progimnazija būtų moderni, žinoma, matoma, kad turėtų savo kultūrą, veidą ir būtų stipri mokykla. Stipri mokykla
– tai puikios mokinių žinios, kai kiekvienas matomas, kai gražūs ir pagarbūs santykiai tarp mokinių ir mokytojų, kai dirba stipri pagalbos komanda. Stipriosios mūsų progimnazijos pusės –mokinių žinios, parengimas, mokytojų kvalifikacija, o silpnoji pusė išnyks prasidėjus renovacijai, – įsitikinęs direktorius.

Arūnas Betingis patikino, kad Tarailių progimnazijoje mokinių nemažėja, nors šiuo metu tai aktuali problema daugelyje Lietuvos mokyklų. Lyginant su pernai ir užpernai, šiuo metu vienu mokiniu daugiau. Dar tebevyksta mokinių priėmimas, todėl vadovas tikisi, kad naujokų sulauks daugiau, ypač dabar, kai priėmimo į mokyklas sistema tapo centralizuota. Pagal šią tvarką vaikai nukreipiami į artimiausią mokyklą, tačiau labai norėdami tėveliai gali pasirinkti kitą ugdymo įstaigą.

– Situacija išlieka tolygi. Tikimės, kad per šiuos du mėnesius mokinių pasipildys. Reikia mums mokytojų, kitų specialistų. Į pensiją išlydėjome Rositą Simonavičienę, kuri lietuvių kalbos mokytoja dirbo 40 metų, bandėme kalbėti, kad pasiliktų, bet nori pailsėti. Iš darželio išlydėjome dailės mokytoją Džiuljetą Vaitkevičienę. Viena mokytoja išeina motinystės atostogų, reikės pavadavimo. Trūksta biologijos mokytojos trims valandėlėms, galbūt perkvalifikuosime savo mokytoją, – planus atskleidė pašnekovas, patikinęs, kad stengsis, ieškos ir iki rugsėjo tikrai ras trūkstamus darbuotojus.

Mokyklos padalinys – darželis vis labiau modernizuojamas. Linos Lauciuvienės nuotrauka

Rudenį naujos ugdymo programos startuos trečiose, penktose, septintose ir devintose klasėse, todėl mokytojai, dirbsiantys su jomis, tobulinasi kursuose. Pasak A.Betingio, komentuoti šios tvarkos dėl švietimo sistemoje vykstančios reformos jis nenori. Pedagogo manymu, mokytojų nuomonės apie atnaujintas ugdymo programas teigiamos. Progimnazija ruošiasi ir įtraukiajam ugdymui, kuris startuos 2024 metų rugsėjį.

Laukia renovacijos

Tarailių progimnazijos ir jos padalinio – darželio išorės renovacijai parengtas techninis projektas, tačiau norint jį pradėti įgyvendinti reikalingas finansavimas. Kai tik lėšų atsiras, bus skelbiamas statybos darbų pirkimo konkursas.

– Reikia remonto ir mokyklos vidaus patalpoms, visiems kabinetams, sporto salei, aplinkai sutvarkyti, takeliams įrengti. Tas pats ir darželyje. Sporto salei pirmiausia reikia sienų, lubų remonto, vėdinimo sistema, persirengimo kambariai ir grindys likę nuo seno. Tik apšvietimas naujas. Parašėme prašymą, norėtume darželio patalpose atnaujinus ir modernizavus buvusios virtuvėlės patalpą įrengti valgyklą. Kreipiausi raštu į merą, parašėme motyvus, kad šitos paslaugos būtų vietoj, tiesiog laukiame sprendimo ir tikimės, kad mūsų prašymas bus išgirstas, – vilties nepraranda direktorius.

Jis teigė, kad kompiuterių, inovatyvių priemonių mokyklai netrūksta, kompiuterių klasė viskuo aprūpinta, tačiau atsinaujinimas reikalingas. Planuoja įsigyti kelias inovatyvias lentas. Šiuo metu Tarailių progimnazijoje vyksta pasiruošimas naujiems mokslo metams.

– Darželyje įrengta nauja priešmokyklinė grupė, naują logopedo kabinetą įrengėme savo jėgomis, vyksta aplinkos modernizavimas. Mokykloje visos klasės, salės bus atnaujinamos, nauji krepšiai sporto aikštelėse jau pastatyti, jų nebuvo. Norėtume atnaujinti vieną aikštelę, kad tiktų lauko badmintonui, tenisui ir viskas būtų ant smėlio. Savo jėgomis bandysime padaryti, – artimiausius planus atskleidė mokyklos vadovas.

Sporto aikštelėje pastatyti krepšinio stovai su lankais. Linos Lauciuvienės nuotrauka

Pasak A.Betingio, mokyklinių uniformų atsisakyti progimnazija neketina. Pasitarę su tėvais tiekėjų prašė jas siūti iš kokybiškesnio audinio, kartu nusprendė, kad penktadienis bus laisva diena nuo uniformų. Mokykloje mokiniai sulaukė naujovės – buvo pastatyti vandens aparatai.

Tarailių progimnazijoje su padaliniu dirba 46 darbuotojai: 37 – pedagogai, kiti – administracija ir aptarnaujantis personalas. Šiuo metu progimnazijos sąrašuose – 256 mokiniai. Direktorius džiaugiasi aktyvia progimnazijos taryba, kuriai pirmininkauja Lina Lauciuvienė.

Sėkmė ir stiprybė – šeimoje

Arūno Betingio pedagoginis darbo stažas – 33-eji metai: 11 metų jis mokytojavo, dirbo sporto treneriu, o 19 metų vadovavo dviem Šilalės ugdymo įstaigoms. Prieš šešerius metus šeimos sprendimu atsikėlė gyventi į Tauragę. Kartu su žmona, medike Birute užaugino du vaikus: dukra, kaip ir tėtis, – pedagogė, mokytojauja Tauragėje, o sūnus – pareigūnas.

– Mums patinka Tauragėje, čia – tvarka, švara, miestas labai modernėja. Besimokydamas mokykloje sportavau, todėl pasirinkau fizinio ugdymo mokytojo specialybę. Baigiau Šiaulių pedagoginį institutą, o 2005 m. – Vytauto Didžiojo universitetą, įgijau edukologijos magistro laipsnį. Mėgstu pamuzikuoti, groju armonika, bet dažniau gitara, padainuoju, o krepšinis – visas mano gyvenimas. Skaitau knygas, pedagoginę literatūrą, stebiu švietimo naujienas, – kalbėjo direktorius.

Su žmona Birute labiausiai pamėgo keliauti po Lietuvą, išžvalgyti įvairius jos kampelius. A.Betingis patikino, kad sėkmės ir stiprybės šaltinis jam yra šeima. Kadangi dabar – atostogų metas, progimnazijos bendruomenei direktorius linki saugaus, turiningo ir įkvepiančio vasaros poilsio, o rugsėjį visiems grįžti su noru ir energija.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą