Tauragės darželius koronaviruso protrūkiai aplenkia

Dalintis:

Epidemiologai skelbia, kad didžiausią susirūpinimą šiomis dienomis kelia koronaviruso protrūkiai darželiuose. Tačiau Tauragės ikimokyklines įstaigas COVID-19 bent kol kas aplenkia. „Tokia situacija galime pasidžiaugti“, – konstatuoja savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas. Ikimokyklinių įstaigų vadovės sako, kad darželių grupės laikosi „burbulo“ principo.

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje buvo fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos protrūkiai, dar prieš savaitę protrūkių buvo pusantro karto mažiau. „Dauguma COVID-19 ligos protrūkių registruota ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Ypač išsiskiria sostinės regionas, kur protrūkių darželiuose praėjusios savaitės pabaigoje buvo registruota kone pusė – 43 iš 87“, – praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Tačiau Tauragės lopšeliai-darželiai pavojaus varpais neskambina. Pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, pastarosiomis dienomis vaikų lankomumas darželiuose svyruoja nuo 60 iki 70 procentų. Koronaviruso atvejų darželiuose buvo fiksuota prieš Naujuosius metus ir neseniai darželyje Tarailiuose, dėl ko viena grupė buvo išsiųsta į saviizoliaciją, tačiau šiuo metu jau visi sugrįžę.

– Labai džiaugiamės, kad neturime protrūkių, – sakė E.Šteimantas.

Antradienį kalbinta didžiausio miesto lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Viktorija Paulauskienė sakė, kad tądien į grupes atėjo 191 vaikas iš 270, įskaitant ir grupes Tauruose.

– Sergančių neturime, darbuotojai testuojasi. Laikomės visų saugumo reikalavimų. Ryte prieš ateinant vaikams ir kai jie išeina, vėdiname patalpas, valome dezinfekcinėmis priemonėmis. Jau turime patirties, nes užsidarę buvome tik vieną mėnesį, – sakė V.Paulauskienė.

Anot jos, vaikų lankomumas siekia apie 70 procentų. Dalis vaikų nelanko lopšelio-darželio, jei tėvai turi sąlygas jų nevesti į darželį ir taip pasisaugoti. Kai kurie neateina, nes suserga peršalimo ligomis.

Pasak V.Paulauskienės, lopšelio-darželio grupės turi uždaras feisbuko grupes, kuriose tėvai bendrauja su auklėtojomis, veikia ir elektroninis dienynas, kuriame tėvai gali matyti dienos temas-užduotis ir jas atlikti kartu su vaikais.

Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ direktorė Jovita Kiržgalvienė sakė, kad įstaiga taip pat atsakingai laikosi visų saugumo reikalavimų: patalpos dezinfekuojamos ne rečiau nei 3 kartus per dieną: ryte, priešpiet, vaikams išėjus į lauką, ir vakare. Pagal poreikį numatytas ir papildomas dezinfekavimas.

– Mokykloje naudojame dviejų rūšių dezinfekavimo priemones: rankų ir paviršių dezinfekcijai. Rankų dezinfekcinio skysčio sunaudojame apytikriai 15 litrų, paviršių – 20 litrų per mėnesį. Dezinfekavimo priemonėmis mus aprūpina savivaldybė pagal mūsų pateiktą poreikį. Priemonės skiriamos atsižvelgiant į darbuotojų skaičių ir mokyklos plotą, – kalbėjo „Pušelės“ vadovė.

Pasak J.Kiržgalvienės, „Pušelė“, kaip ir visos kitos ugdymo įstaigos, dirba karantino režimu. Dauguma paslaugų teikiamos, tačiau vis dar laikantis karantino reikalavimų. Ugdymo paslaugos teikiamos laikantis „burbulo“ principo – grupės ir klasės dirba izoliuotai, jos nejungiamos, nevyksta bendrų renginių. Specialistai – logopedai, specialusis pedagogas, judesio korekcijos mokytojas ir kiti dirba laikydamiesi sveikatos apsaugos ministro nurodytų reikalavimų: laikomasi saugaus atstumo, vedami individualūs užsiėmimai. Neformaliojo ugdymo užsiėmimai organizuojami individuliai arba laikantis nurodyto reikalavimo, kad vienam mokiniui būtų užtikrinamas ne mažesnis nei 20 kv. m plotas. Šiuo metu vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“ veikia 10 ikimokyklinio ugdymo grupių ir 2 specialiosios (lavinamosios) klasės.

– Vaikų lankomumas geras. Mažomis grupelėmis jie būna ir lauke. Labai svarbu ne tik dezinfekavimas, bet ir kaip žmonės laikosi saugumo reikalavimų, kiek mes visi esame sąmoningi, – sakė J.Kiržgalvienė.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą