fbpx

Tauragės profesinio rengimo centre ruošiami specialistai lengvai randa darbą

Dalintis:

„O kur toliau?“ – klausimas, kurį artimieji užduoda pagrindinį išsilavinimą įgijusiems paaugliams, ypač aktualus pasibaigus mokslo metams. Tauragės profesinio rengimo centre (PRC) prasidėjo mokinių priėmimas 2021–2022 mokslo metams. Centras kviečia mokytis 9–10 klasėje ir įgyti pagrindinį išsilavinimą, o baigusius 10 bei 12 klasę ir net aukštojo mokslo diplomą įgijusius suaugusiuosius kviečia įgyti specialybę. Šių metų naujovė centre – konditerio mokymo programa bei virėjo ir dažytojo tinkuotojo mokymo programos, pritaikytos specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams.

Tauragiškis Kristupas Samoška trečiadienį atsiėmė pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą. Jau dvejus metus Tauragės profesinio rengimo centre besimokantis jaunuolis apsisprendė tęsti mokslus PRC ir kartu su viduriniu išsilavinimu įgyti apdailininko profesiją.

– Į PRC atėjau iš Martyno Mažvydo progimnazijos. Mokausi gerai. Čia atsigauna ir save atranda net tie mokiniai, kuriems pagrindinėje mokykloje buvo sunkiau. Mokytojų ir moksleivių ryšys čia visai kitoks – mažiau patyčių, įžeidinėjimų, spaudimo. Manau, kad kiekvienas bent kažkiek mąstantis žmogus turi turėti bent du atsarginius gyvenimo planus. Aš nusprendžiau baigti vidurinę mokyklą ir įgyti profesinį išsilavinimą. Tėtis paskatino. Jis taip pat mokėsi šiame centre ir dabar dirba statybų versle. Atsimenu, sakė, pamatysi, metai PRC prabėgs kaip gražiausias sapnas. Dabar jau to sapno kontūrai ryškėja, – pasakoja Kristupas.

Kristupas Samoška Tauragės PRC baigs ne tik 12 klasių, bet ir įgis profesiją. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Vaikinas neabejoja, kad centre savo vietą randa visi, galvojantys apie ateitį. Kol moksleiviai lanko 9–10 klases, jie turi galimybę iš arti susipažinti su visomis čia mokomomis specialybėmis, lankyti profesinius būrelius, atrasti sau patrauklų užsiėmimą.

– Mes turime galimybę daug pigiau išmokti vairuoti automobilį, galime čia ne tik mokytis, bet ir sportuoti. Jei yra noro, veiklos bus kokios tik pageidausi, – sako tauragiškis.

Paklaustas, kodėl nesirinko Tauragėje ypač paklausios automobilių mechaniko ar automobilių elektros įrengimų remontininko specialybės, Kristupas patikino apie antrą profesiją dar pagalvosiantis.

– Kai kurie jaunuoliai mano, kad baigę mokyklą išvažiuos į užsienį ir ten uždirbs daug pinigų. Profesijos reikia visur. O jei turėsi išsilavinimą, darbą gausi ir Lietuvoje. Pinigų užsienyje už nieko neveikimą tikrai niekas nemoka, – įsitikinęs moksleivis.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Pasak Tauragės PRC direktoriaus Vido Bičkaus, pasibaigus karantinui, atsinaujins galimybė centro mokiniams ir mokytojams vėl dalyvauti tarptautinėje „Erasmus + “ programoje, įvairiuose konkursuose ir projektuose.

– Jei mūsų mokiniai gyvena ne Tauragėje, suteikiame bendrabutį, už gerus mokslų rezultatus mokama stipendija, turime pačią naujausią mokymo bazę ir rengiame tikrus savo srities profesionalus. Tauragės PRC naujaisiais mokslo metais planuoja ruošti 11 profesijų atstovus. Priėmimo planas aptariamas su vietos verslininkais, Užimtumo tarnyba. 2020 metais įgyvendinus projektą „Tauragės profesinio rengimo centro profesinio mokymo infrastruktūros plėtra“ įsigyta nauja maistininkų, suvirintojų, automobilių remontininkų mokymo įranga. Nuo kitų metų bus papildytos mokymo programos naujomis temomis – elektromobilių ir hibridinių automobilių remontas. Einame koja kojon su naujausiomis technologijomis, – džiaugiasi PRC vadovas.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Turime ir aukštąjį mokslą baigusių mokinių. Jie pasinaudoja teise nemokamai įgyti antrą profesiją. Mes mokome žemiškų dalykų. Žmogus visada ras darbą, jei bus geras automobilių mechanikas, siuvėjas, konditeris, kompiuterių meistras ar kirpėjas. Ir pats ne kartą esu susitikęs buvusius mokinius mieste ar automobilių servise. Sveikinasi visame mieste gerai žinomas meistras, pasirodo, jis – buvęs mūsų mokinys, – sakė PRC direktoriaus pavaduotojas ugdymui Virginijus Remeikis.

Dokumentai į Tauragės profesinio rengimo centrą priimami iki rugsėjo 1-osios.

Užs. Nr. 104

Dalintis:

Palikite komentarą