Tauragės valdžia nepritaria moksleivių grąžinimui į mokyklas

Dalintis:

Vyriausybė trečiadienį pritarė švietimo, mokslo ir sporto ministrės siūlymui į mokyklas nuo gegužės 10-osios sukviesti 5–11 klasių moksleivius prieš tai juos ištestavus greitaisiais koronaviruso testais. Tauragės rajono valdžia sprendimui nepritaria ir mano, kad rajono moksleiviams mokslo metus baigti reikėtų namuose.

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas prieš savaitę dalyvavo nuotoliniame Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei savivaldybių merų posėdyje ir siūlymui grąžinti vaikus į mokyklas nepritarė. Savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu neperžengia 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, Vyriausybė ne tik pataria pradėti mišrųjį ugdymą, bet ir leisti neformaliojo švietimo veiklas, kuriose dalyvautų ne daugiau kaip 10 vaikų vienu metu. Trečiadienio duomenimis, Tauragėje sergamumas koronavirusu 100 tūkst. gyventojų siekė 123,3 atvejo.

– Užmačios gražiai skamba tik teoriškai. Fiziškai įvykdyti visų reikalavimų beveik neįmanoma. Šią savaitę bendravome su mokyklų vadovais ir jie pripažino, kad neturi resursų, kurių reiktų užtikrinti tinkamą srautų valdymą, mokinių ir mokytojų testavimą. Žinoma, iki gegužės 10-osios dar turime laiko ir išklausysime mokyklų vadovų poziciją, mokyklų bendruomenių nuomonę ir tik tada priimsime galutinį sprendimą – tęsti nuotolinį mokymą ar grįžti į mokyklas ir dirbti mišriuoju būdu, – sakė rajono meras.

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos vadovas Remigijus Masteika pritaria merui ir norėtų, kad moksleiviai mokslo metus užbaigtų nuotoliniu būdu.

– Kad ir koks būtų sprendimas, jis turi dvi puses. Vaikai per tuos pusantrų metų namuose tikrai pavargo ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Grąžinus juos į klases nuo gegužės 10 dienos, mokytis taip reikėtų tik mėnesį. Ar tai pakeistų situaciją? Manau, tik pablogintų, atsižvelgiant į tai, kad epidemiologinė situacija šalyje sparčiai blogėja. Užbaigti mokslo metus namuose būtų geriausias sprendimas, – įsitikinęs progimnazijos vadovas.

Vyriausybė pirmą kartą šalyje tebesitęsiančio karantino metu suteikė visoms savivaldybėms teisę apsispręsti pačioms, kaip vyks mokinių ugdymas. Tauragės meras tokį žingsnį sveikina ir norėtų, kad savivaldai rankos atrišamos būtų dažniau.

– Turime galvoti ne apie gegužės mėnesį. Mums visiems svarbu, kaip mokslas vyks nuo rugsėjo 1-osios. Ar galėsime saugiai į mokyklas išleisti vaikus, ar bus paskiepyti visi pedagogai? Svarstome galimybes mokyklose įrengti temperatūros matuoklius, skaičiuojame išlaidas, bet dabar vis dažniau kalbama apie besimptomę viruso formą. Tai tokie mūsų sumanymai irgi gali būti beverčiai. Šiuo metu tikrai negesinkim gaisro, kurio neįmanoma užgesinti. Susikoncentruokime į nuotolinį ugdymą ir sveiki baikime mokslo metus, – sako D.Kaminskas.

Paklaustas, ar savivaldybė leis dirbti norinčioms mokykloms tai daryti be valdžios pritarimo, meras patikino, kad sprendimas dėl mokslo eigos rajone bus bendras. Jei rajone bus nuspręsta leisti vaikus į mokyklas, visiems besimokantiems būtų taikomas šachmatinis modelis, kai savaitę mokomasi kontaktiniu, o savaitę – nuotoliniu būdu. Mokyklose moksleiviai privalėtų dėvėti kaukes ir kas savaitę testuotis greitaisiais antigenų testais.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą