Tęsiamas tyrimas Batakių pagrindinėje mokykloje

Dalintis:

Po „Tauragės kurjerio“ publikacijos apie girtus moksleivius Batakių pagrindinėje mokykloje Tauragės apskrities policija bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarybos specialistai pradėjo tyrimą.

Mokytojų dienos proga keturi Batakių pagrindinės mokyklos moksleiviai buvo girti pamokų metu. Apie incidentą mokyklos pedagogai ir direktoriaus pavaduotoja Vida Kasputienė nutylėjo. Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys, kurio atsakomybėje yra Batakių pagrindinė mokykla, nuvyko į įstaigą, apklausė mokytojus, surinko pasiaiškinimus ir visą surinktą informaciją pateikė policijos pareigūnams bei vaiko teisių specialistams.

– Aš žadėjau, kad viso to taip nepaliksiu. Pedagogai man aiškino norėję problemą išspręsti patys, bet taip negalima. Esu mokyklos vadovas ir buvau pastatytas prieš faktą. Faktą, kurį man pranešė žurnalistai. Batakių pagrindinės mokyklos skyriaus darbuotojams tikriausiai dar sunku priprasti, kad jie turi valdžią aukščiau. Drąsiai sakau – pedagogai pasielgė neatsakingai, – sakė mokyklos direktorius.

N.Jocio teigimu, jis išsikvietė pokalbio girtavusius vaikus, buvo nuvykęs į kaimo parduotuvę ir aiškinosi, kas vaikams pardavė alkoholio.

– Tai kaimo problema. Čia jau reikia rūpintis valstybės lygiu. Parduotuvės pardavėjos alkoholį parduoda suaugusiems asmenims. Dalis jų turi socialinių bėdų ar yra asocialūs. O jie tą alkoholį paduoda vaikams. Kol kas dar nekalbėjau su vaikų tėvais, bet jie bus apklausti ir policijos, ir vaiko teisių specialistų. Jei mokytojai tą pačią sekundę būtų iškvietę pareigūnus, procesas būtų vykęs daug greičiau. Būtų nustatytas girtumas, būtų aiški administracinė atsakomybė ir paskirtos baudos, – sakė direktorius ir pabrėžė, kad labai tikisi tokių skandalų ateityje išvengti.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą