Dalis Tauragės pedagogų vėl streikuoja. Anksčiau buvo tikinama, kad antroji streiko banga bus stipresnė ir prie daugiau nei 200 rajono mokytojų prisijungs Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai nepriklausantys pedagogai. Profsąjungai priklausantys 30 Žalgirių gimnazijos pedagogų prisijungė prie streiko.
Antrasis šių metų mokytojų streikas prasidėjo šiandien, lapkričio 22 dieną ir tęsis iki penktadienio, lapkričio 24-osios. Pamokų nevedantys pedagogai renkasi ir į mitingą prie Seimo. Tačiau streikuojantys tauragiškiai lieka Tauragėje.
– Dalyvavome respublikiniame profsąjungos susirinkime ir nutarėme, kad dėl streiko kalbėsimės. Tarsimės, kaip jis vyks, – anksčiau „Tauragės kurjeriui“ sakė profsąjungai priklausanti Žalgirių gimnazijos atstovė Vida Laurinaitytė.
Šiandien ji patvirtino, kad streikuoja 30 Žalgirių gimnazijos pedagogų, priklausančių profsąjungai.
Direktoriai nesidžiaugia
– Mes gražiai sutariame su kolektyvu ir esu paprašiusi iš anksto informuoti apie planuojamą streiką ir jo formą. Dienos, kai mokytojai nevedė pamokų, neapmokamos. Kai gaunama alga, tai labai jaučiasi. Neturiu duomenų, kad mūsų mokytojai streikuos. Dar iki numatytos streiko dienos yra laiko. Tik noriu pasidžiaugti, kad prieš tai vykusio streiko metu net nevykstant pamokoms nenutrūko mokytojų ir mokinių bendravimas. Vaikai klausdavo patarimų, mokytojai užduodavo savarankiškų darbų. Tačiau pasakyti, kad vaikai nenukentėjo, negaliu, – sakė Žygaičių gimnazijos direktorė Daiva Gabietaitė.
Apie naują streiką ir jo formą kol kas nieko nežino ir Žalgirių gimnazijos vadovė.
– Labai norėtume, kad streiko nebūtų, bet mokytojai turi tokią teisę. Gyvename demokratinėje šalyje. Pirmasis streikas labai pasijautė. Po jo mokytojai paintensyvino mokymo kursą, kompensuoja praleistas dienas, bet tuo pačiu didina krūvį ir mokiniams. Laimingi tikrai ne visi. Ką padarysi, – svarstė Žalgirių gimnazijos vadovė Elmyra Jurkšaitienė.
Reikalavimai trys
Lietuvoje pirmojo mokytojų streiko metu protestavo 189 šalies ugdymo įstaigos.
Neterminuotą streiką profesinė sąjunga pradėjo rugsėjo 29-ąją, o spalio 12-ąją paskelbė pertrauką, pasyvesnę streiko fazę, iki lapkričio 22-osios, kai Seimas imsis valstybės biudžeto projekto svarstymo.
Pagrindiniai LŠDPS reikalavimai yra trys – didesnės algos, mažesnis darbo krūvis ir mažiau mokinių klasėse.
LŠDPS, anksčiau kėlusi reikalavimą atlygį mokytojams didinti 56 proc., per derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savo reikalavimą nuleido iki 32,3 proc. (15 proc. nuo 2024 m. sausio 1 d. ir dar 15 proc. – nuo kitų metų rugsėjo 1 d.).
Streiko reikalavimai, sakė LŠDPS lyderis, išlieka tokie patys ir lapkritį.