Užsienio kalbos mokys nemokamai

Dalintis:

Tauragės kalbų centras pradės rengti nemokamus anglų kalbos užsiėmimus pradinių klasių moksleiviams iš nedideles pajamas gaunančių šeimų. Idėja nemokamai mokyti vaikus, kurių šeimos neišgali susimokėti už privačius užsiėmimus, kilo šio centro vadovei Paulai Mačiulienei.

Pasak Paulos Mačiulienės, Kalbų centre šią vasarą veikė Europiečių klubas, kurį nemokamai lankė du vaikų globos namų auklėtiniai. Šio centro vasaros stovyklą 2 vaikai taip pat lankė nemokamai.

– Vaikams labai patiko užsiėmimai. Ir mokytojoms ši mintis patiko, todėl nusprendėme iniciatyvą tęsti. Kodėl tai darome? Atsakymas turbūt tik vienas, labai smagu daryti gera kitiems. Visi vaikai turėtų lankyti užsiėmimus, kuriuose galėtų tobulėti ir bendrauti, jų šeimų finansinė padėtis neturėtų turėti tam įtakos, – įsitikinusi idėjos autorė.

Programa „Anglų kalba iš arčiau“ bus vykdoma 9 mėnesius. Anglų kalbos užsiėmimams galima registruotis iki spalio 1 dienos. Dėl užsiėmimų į Kalbų centrą gali kreiptis šeimos, kurios gauna menkas pajamas, tai yra turi teisę į socialines pašalpas ir nemokamą moksleivių maitinimą.

– Pirmąsias savaites skirsime susipažinimui, mokinių anglų kalbos lygio nustatymui ir išskirstymui į grupes. Tuomet susipažinsime su šalimis, kuriose kalbama anglų kalba. Tobulinsime kalbėjimą, gramatiką ir plėsime žodyną. Stengsimės užpildyti mokinių žinių spragas. Mokiniai susipažins su JAV istorija, kalba, kultūra, gamta ir tradicine virtuve, – vardijo pašnekovė.

Pasak P.Mačiulienės, programai įgyvendinti numatyti 2 variantai: jeigu karantino nebus ir jeigu jis bus. Jei karantinas būtų paskelbtas, kai leis oro sąlygos, visos veiklos būtų vykdomos lauke. Karšta arbata ir sausainiai tokiai pamokai suteiks dar daugiau žavesio. Atšalus visos veiklos būtų perkeliamos į virtualią erdvę.

Bendrovės „Kelias į pasaulį“, kuriai priklauso Kalbų centras, programa finansuojama Neformaliojo vaikų švietimo fondo lėšomis, todėl šeimoms mokėti nereikės.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą