„Versmės“ gimnazistai – tarp geriausiųjų šalyje

Dalintis:

Per šalį nuvilnijus abiturientų išleistuvėms švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino šalies moksleivius, puikiai išlaikiusius valstybinius brandos egzaminus. Tarp pagerbtųjų – ir du Tauragės „Versmės“ gimnazijos tarptautinio bakalaureato absolventai Rugilė Norbutaitė ir Eitas Rimkus, už tris egzaminus gavę aukščiausius įvertinimus. Gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė džiaugiasi, kad koronaviruso pandemija abiturientų neišgąsdino – „Versmės“ egzaminų rezultatai aukštesni už respublikos vidurkį.

Net 26 šimtukai

Pasak „Versmės“ gimnazijos direktorės Dalios Pukelienės, abiturientų atestatuose puikuojasi 26 šimtukai, iki pandemijos laikotarpio jų nėra buvę daugiau. Šiemet į gyvenimą išleista didelė tarptautinio bakalaureato laida: pagal šią programą kasmet mokydavosi 12–15 mokinių, o šiemet – net 19 „Versmės“ abiturientų. Pagal nacionalinę programą mokęsi „versmiškiai“ laikyti rinkosi 10 dalykų egzaminus, jų bendras vidurkis yra aukščiau už rajono, o 6 egzaminų rezultatų vidurkis aukštesnis ir už respublikos vidurkį.

– Iš tų, kurie mokėsi pagal nacionalinę programą gavo 5 šimtukus, o tarptautiniame bakalaureate – net 21 šimtukas. Bakalaureate besimokantieji privalo laikyti visus 6 valstybinius brandos egzaminus. Besimokantys pagal tradicinę ugdymo programą ir norintys gauti atestatą su pagyrimu turi surinkti daugiau nei 95 balus. Šiemet tarptautinio bakalaureato mokiniai gavo 21 šimtuką, o 9 mokiniai surinko 95 balus, – kalbėjo D.Pukelienė. – Bakalaureatas labai sužibėjo: mūsų Eitas Rimkus surinko 45 egzaminų taškus, tai maksimumas iš visų galimų, toks vertinimas pasaulyje, o Rugilė Norbutaitė – vienu taškeliu mažiau.

Mėgsta iššūkius

Praėjusią savaitę Vyriausybės rūmuose buvo pasveikinti patys geriausi šalies moksleiviai, tarp jų – du „versmiškiai“: Rugilė Norbutaitė ir Eitas Rimkus. Juos kalbino žurnalistai, o iškilmingos ceremonijos metu jiems buvo įteikti garbės raštai ir valstybės, vienybės simbolis – vėliava su Vyčiu. Pertraukėlių metu grojo muzikantai, renginio pabaigoje pasirodė Gabrielė Vilkickytė – Lietuvoje viena populiariausių jaunimo atlikėjų. Šventės dalyviai vaišinosi užkandžiais ir bendravo su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte ir švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene.

– Būti tarp geriausių Lietuvos mokinių geras jausmas, tai pakėlė savivertę, nes visada jaučiausi nepakankamai gera tarp kitų, atrodo, kad yra geresnių. Gavau 3 šimtukus – iš lietuvių ir anglų kalbų, geografijos. Egzaminų sesija nebuvo lengva, juk tai nuoseklaus darbo rezultatas, o kai rūpi rezultatas, tai sunku ir daug streso, bijai ir jaudiniesi. Buvo sunkus egzaminų laikotarpis, – pasakojo Rugilė. – Iš visų dalykų arčiausiai širdies man lietuvių kalba, nors skaityti romanų nelabai mėgstu, man labiau patinka poezija. Patinka analizuoti literatūrą kaip meninį kūrinį, lietuvių kalba man visada gerai sekėsi.

Rugilė Norbutaitė su savo mokytoja Jūrate Orloviene. Asmeninio albumo nuotrauka

Rugilė, kaip ir Eitas, mokėsi pagal tarptautinio bakalaureato programą, šioje programoje – septynbalė vertinimo sistema. Iš mokomų 6 dalykų trimestruose merginos žinios buvo įvertintos septintukais – aukščiausiu įvertinimu. Tarptautinio bakalaureato programą Rugilė pasirinko iškeldama sau iššūkį.

– Visada mėgstu save pastatyti į situacijas, kur reikia kažką išspręsti, kad man būtų kažkokie iššūkiai, kad būtų sunkus etapas. Tai buvo labai sunki programa, bet labai džiaugiuosi, kad ten buvau, nes pati programa labai daug ko išmoko: ne tik gavau žinių, bei išmokė suprasti, mąstyti, suvokti globalias problemas ir globalius procesus. Todėl rinkausi šią programą, kad ne tik žinių gaučiau, bet mane ugdytų kaip žmogų globaliame pasaulyje, – atviravo absolventė.

Pasak Rugilės, mokytis labai gerai sunku, bet tinkamai planuojant laiką įmanoma. Problemiška buvo tai, kad didelis informacijos kiekis ir reikėjo parašyti labai daug darbų. Bet sistemingai dirbant – kartojant medžiagą, vis kažką naujo išmokstant, merginos nuomone, galima gerai mokytis.

– Reikia labai daug valios mokytis daug. Aš mėgstu daug mokytis, bet ir man buvo iššūkis. Ačiū Dievui, kad viskas gerai išėjo. Kuriu muziką, groju gitara, turiu pripažinti, kad laisvalaikį buvo sunku suderinti, pusmečiui grojimą teko pamiršti. Laiko buvo, bet smegenys taip pavargdavo, kad jau nieko kito nesinorėjo, atrodė, kad galva jau daugiau nieko nebegali daryti, – atviravo Rugilė. – Viską darant paskutinę naktį – sunku būtų. Nuotoliniu būdu mokytis buvo sudėtingiau, nes daugiau mokytis turi pats, čia ir dabar negali paklausti mokytojo, kas tau neaišku. Paklausęs atsakymą gausi po valandos ar dviejų, komunikacija buvo npasunkėjusi.

Rugilė Norbutaitė studijuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pasirinko garso režisūros specialybę – ilgai nesvarsčiusi taip nusprendė dešimtoje klasėje, kadangi muzika visuomet jai buvo gyvenimo aistra, ji mokėsi muzikos mokykloje. Rugilė džiaugiasi, kad tėveliai dėl jos pasirinkimo neprieštaravo, matydami, kad ji to labai nori, palaiko jos sprendimą.

– Labai mėgstu mokytis, bet dar labiau mėgstu muziką. Po studijų į Tauragę nelabai norėčiau grįžti vien dėl to, kad jaučiu, jog man reikia būti ten, kur daugiau žmonių, kur didesnis miestas, kur daugiau kultūros. Tauragė man per maža, – atviravo mergina.

Studijuos užsienyje

O štai Eitui Rimkui nuotoliniu būdu kai kuriuos dalykus mokytis buvo net lengviau – greičiau paruošdavo namų darbus, todėl daugiau laiko likdavo kitiems dalykams. Bekontaktis mokymosi būdas vaikinui nepatiko tuo, kadangi nesusitiko su klasės draugais, tai jį truputį slėgė emociškai. Eitui patinka skaityti, leisti laiką su draugais, o didžiulis jo aistra – geografija. Vaikinas teigia, kad laisvalaikio per mokslo metus užteko – spėdavo pailsėti ir filmų pažiūrėti, išeidavo į kiemą, ištisai prie knygų nesėdėdavo.

Eitas Rimkus drauge su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte ir švietimo ministre Jurgita Šiugždiniene. Asmeninio albumo nuotrauka

Mokydamasis pagal tarptautinio bakalaureato programą iš visų dalykų gavo 7 – aukščiausią įvertinimą, o per valstybinius brandos egzaminus surinko 3 šimtukus: iš anglų kalbos, geografijos ir fizikos. Už šiuos rezultatus jis buvo pasveikintas Vyriausybės rūmuose.

– Būti tarp geriausių šalies mokinių man garbė, esu laimingas, jaučiuosi įvertintas ir džiaugiuosi, kad Lietuva pagerbia tokius mokinius. Gerai, kad pats sunkiausias fizikos egzaminas buvo pats pirmas, kai jį išlaikiau, streso buvo žymiai mažiau, – pasakojo absolventas. – Man patiko, kad viskas truko tik dvi savaites. Šiuo laikotarpiu nebuvo kada atsikvėpti, kažkaip įpratau prie to ritmo ir jokio streso nejaučiau eidamas į egzaminus. Buvo, tarsi eičiau į kontrolinį.

Iš mokomųjų dalykų Eitui labiausiai patiko mokytis matematikos, geografijos ir fizikos. Jis dažnai dalyvaudavo įvairiose olimpiadose: matematikos rajoninėje olimpiadoje užėmė I vietą, vokiečių (daugiakalbystės) kalbos olimpiadoje laimėjo II vietą. Geografijos olimpiadose dalyvavo nuo 6 klasės, ne kartą užėmė aukštas vietas, o pernai respublikinėje olimpiadoje laimėjo II vietą. Rugpjūčio 11 d. Eitas dalyvaus pasaulinėje geografijos olimpiadoje. Mokytis pagal bakalaureato programą nusprendė dėl to, kad ten, jo nuomone, sunkiau.

– Lietuvoje yra tik 7 mokyklos, kurios siūlo bakalaureato programą, todėl atrodė, kad privalau išbandyti šią galimybę. Ši programa, kai pavarčiau vadovėlius, pamačiau, kad yra įdomesnė, visų dalykų mokoma kitaip nei nacionalinėje programoje, – kalbėjo vaikinas. – Manau, kad sistemingai dirbant visada galima pasiekti gerų rezultatų ir neturint didelių gabumų. Kur stoti, gana ilgai svarsčiau – visą žiemą. Nusprendžiau studijuoti Nyderlanduose ekonometriją – tai derinukas tarp matematikos ir ekonomikos, kai matematiškai modeliuojami ekonominiai procesai. Po studijų nemanau, kad būtų ką dirbti Tauragėje, grįžęs kursiu gyvenimą Lietuvoje.

Pasak Eito, studijas Nyderlanduose jis pasirinko dėl galbūt geresnės studijų kokybės, norėdamas save išbandyti kitoje aplinkoje, kitoje kultūroje, išplėsti akiratį. Vaikinas džiaugiasi, kad tėveliai dėl jo pasirinkimo neprieštarauja – yra laimingi, kad sūnus žino, ką nori studijuoti.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą