fbpx

Vidas Bičkus išrinktas Tauragės profesinio rengimo centro direktoriumi

Dalintis:

Nors dėl epidemiologinės situacijos įstaigų vadovų konkursai stringa, po antrojo paskelbimo Tauragės profesinio rengimo centro direktoriaus konkursas pagaliau įvyko. Nuotolinę atranką laimėjo Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Tauragės apskrities skyriaus vedėjas, Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.

Tauragės profesinio rengimo centras pavaldus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai.

„Tauragės profesinio rengimo centro vadovo konkurse dalyvavo 5 pretendentai. Kaip numatyta Korupcijos prevencijos įstatyme visiems, kandidatuojantiems į švietimo įstaigų vadovų pareigas, konkurse išrinktas laimėtojas bus tikrinamas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT). Asmuo bus skiriamas į pareigas gavus tik teigiamą STT išvadą“,– „Tauragės kurjerį“ informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyrius.

Tauragės profesinio rengimo centro (PRC) vadovo atranką laimėjęs skaudviliškis Vidas Bičkus sako, kad daug metų dirbęs Regioninės plėtros departamente norėjo save išbandyti kitoje sferoje, juolab, kad profesinio ugdymo plėtra nesvetima ir regioninės plėtros planams.

– Esu dirbęs mokyklos direktoriaus pavaduotoju ugdymui, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, – ankstesnes pareigas vardijo būsimasis Tauragės profesinio rengimo centro vadovas.

V.Bičkus atskleidė, jog perskaitęs Tauragės PRC atrankos reikalavimus, įsivertino, kad turi kompetencijų joje dalyvauti, jam trūksta tik įstaigos vadovo kompetencijų vertinimo. Jį gauti, anot V.Bičkaus, – nelengva užduotis, tačiau šią užduotį jis įveikė.

Pasak V.Bičkaus, rengdamasis konkursui, apie Tauragės PRC jis domėjosi iš viešai prieinamų dokumentuose, skaitė įstaigos veiklos strategijos planą. Tačiau kokie bus jo pirmieji darbai pradėjus eiti naujas pareigas, kalbėti nepanoro, esą per anksti, kol jis dar nepaskirtas.

Rugpjūtį Tauragės profesinio rengimo centro direktoriaus pareigas paliko 30 metų šiam centrui atidavęs Stasys Lapė. Jis taip pat yra Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys. Jo, kaip vadovo, kadencija būtų pasibaigusi tik 2021-ųjų pradžioje, tačiau pašnekovas atviravo, kad nenorėjo pradėti naujų mokslo metų, mat neketino dalyvauti konkurse.

S.Lapė neslėpė, kad jam buvo įdomu, kas dalyvavo ir kas laimėjo konkursą, tačiau iš anksto niekas labai nesigarsino. Keletas žmonių jam skambino ir teiravosi apie įstaigą. S.Lapė priminė, kad V.Bičkus su profesiniu mokymu nesusijęs, pagal profesiją jis – pedagogas, kūno kultūros mokytojas.

– Vis dėlto viskas greitai perprantama, kolektyvas stiprus, mokytojai su patirtimi, reikalingomis kompetencijomis. Kolektyve normalūs žmogiški santykiai, nėra konfliktinių situacijų, tad naujam vadovui nebus sunku dirbti. Belieka palinkėti jam sėkmės, – sakė S.Lapė.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą