Žinia abiturientams: aiškios egzaminų datos ir jų laikymo vietos

Dalintis:

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija apsisprendė – abitūros egzaminai prasidės birželį, tikimasi, kad iki tol abiturientai dar spės grįžti į mokyklas ir galės pasinaudoti papildomomis konsultacijomis. Mokytojams už papildomą darbą numatytas ir papildomas atlygis.

Gimnazistai sutrikę

Abiturientų egzaminų sesija, ankstesniaisiais mokslo metais prasidėdavusi balandį užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalimi, šiemet nukeliama į birželio pradžią. Valstybiniai brandos egzaminai lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės birželio 7-ąją ir fizikos egzaminu baigsis liepos 2 dieną. Į birželį keliama ir užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis.

„Versmės“ gimnazijos abiturientų auklėtoja Daiva Bajorinienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad jos auklėtinių ministerijos paskelbta žinia nenudžiugino. Po keturis ir daugiau valstybinių egzaminų pasirinkę laikyti gimnazistai su baime žiūri į naująjį grafiką. Po vieno egzamino tą pačią minutę reikės kartotis jau kitam.

– Emociškai abiturientai gyvena tikrai sunkiai. Vaikai pasimetę. Jie labai norėtų prieš egzaminus sugrįžti į mokyklą. Mano klasė ypač gera, labai gerai ir daug mokosi, mokosi ir savarankiškai, domisi ir stengiasi ne dėl pažymio, o dėl žinių. Karantinas iš esmės pakeitė gyvenimą, mokiniams trūksta socialinio bendravimo, sunku planuoti laiką. Kai eidavo į mokyklą ir mokėsi kontaktinių pamokų metu, grįžę turėdavo laisvo laiko ir vėl sėsdavo prie pamokų, o dabar viskas apsivertė. Vaikai nuo ryto iki vakaro sėdi namie, prie kompiuterio. Šiai abiturientų laidai labai sunku. Ypač nepalankūs metai, – kalbėjo istorijos mokytoja, gimnazijos abiturientų auklėtoja.

Pašnekovė teigė, kad visi 23 jos auklėtiniai pasirinko laikyti mažiausiai po keturis valstybinius egzaminus. Dalį egzaminų jie laikys savo mokykloje, kitus – specialiuose centruose.

– Kai kuriems laikyti egzaminų net teks važiuoti į kitus miestus. Jau nusistovėjusi ta tradicija ir abiturientų svetimų mokyklų sienos negąsdina. Jie bijo kito – kad nespės tinkamai pasiruošti, nes egzaminų grafikas šiemet ypač įtemptas, – pastebėjo D.Bajorinienė.

Nuskambėjus paskutiniam skambučiui gegužės 21-ąją, planuojama, kad abiturientai dar dvi savaites lankys specialias konsultacijas mokyklose. Ministerija šias konsultacijas pristatė kaip abiturientų pasiruošimą egzaminams palengvinsiančią naujovę, nors pedagogai teigia, kad pagalba abiturientams mokyklose vyksta kasmet.

– Nieko nepakeis tos dvi savaitės. Mes ir anksčiau dirbdavome su abiturientais papildomai. Kiekvienas mokytojas suinteresuotas, kad jo vaikai pasiektų kuo geresnių rezultatų. Aš ypač sergu už savo auklėtinius, nes jie tikrai motyvuoti ir žinantys, ko nori gyvenime, – patikino pedagogė.

Kur bus laikomi egzaminai

Savivaldybė įpareigota paskirti egzaminų centrus. Šiemet valstybiniai brandos egzaminai Tauragėje bus organizuojami trijose mokyklose. Martyno Mažvydo progimnazijoje vyks lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis egzaminas, dar vienas šio egzamino centras bus įkurtas „Versmės“ gimnazijoje. Abiturientai į „Versmę“ taip pat vyks laikyti anglų kalbos, matematikos, fizikos, istorijos, geografijos, rusų kalbos valstybinių egzaminų. Žalgirių gimnazijoje bus įsteigti anglų kalbos, matematikos, informacinių technologijų, biologijos valstybinių egzaminų centrai. Abiturientai, pasirinkę laikyti valstybinį chemijos egzaminą (o tokių šiais mokslo metais Tauragėje yra tik 3), turės vykti į Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją. Mokykliniai egzaminai vyks Tauragės profesinio rengimo centre, Skaudvilės gimnazijoje, Tauragės suaugusiųjų mokymo centre, Žygaičių gimnazijoje. Norintys laikyti muzikologijos mokyklinį egzaminą turės vykti į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikyti pasirinko 198 Tauragės rajono abiturientai, 231 laikys anglų kalbos valstybinį egzaminą, 200 – matematikos, 101 – istorijos, 74 – biologijos, 30 – geografijos, 28 – informacinių technologijų, 21 – fizikos, 8 – rusų ir tik 3 abiturientai laikys chemijos valstybinį egzaminą. Dar 214 abiturientų laikys mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, 144 – mokyklinį technologijų, 72 – menų ir 1 – muzikologijos mokyklinį egzaminą.

Daro pertrauką

Norint gauti brandos atestatą, būtina išlaikyti lietuvių kalbos egzaminą ir vieną egzaminą pasirinktinai arba apsiginti brandos darbą. Norint studijuoti universitete, reikalaujama užsienio kalbos, matematikos egzaminų ir papildomo egzamino pagal pasirinktos specialybės reikalavimus.

– Tauragiškiai stoja į aukštąsias mokyklas, bet jau pastebėjome tendenciją – ne vienas studijas nukelia. Abiturientai gavę brandos atestatą neretai daro pertrauką ir studijuoja tik pailsėję ar užsidirbę studijoms, – „Tauragės kurjeriui“ sakė savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Oželytė.

Paklausta, ar nekils problemų organizuojant egzaminų centrų darbą, jei šalyje ir toliau bus tęsiamas karantinas, specialistė tikino, kad ir praėjusiais mokslo metais egzaminai buvo laikomi laikantis visų saugumo rekomendacijų. Patalpose būdavo ne daugiau kaip 10 žmonių ir būdavo užtikrintas 10 kv. metrų plotas vienam asmeniui. Šiemet saugos reikalavimai lieka tokie patys.

Naujovės

Atsižvelgdami, kad nuotolinis mokymasis galėjo pakenti kai kuriems abiturientams, mokytojai inicijavo papildomą darbą prieš egzaminus. Kiekviena mokykla turės užtikrinti bent po 20 papildomų valandų konsultacijoms, o Vyriausybė planuoja skirti papildomas lėšas mokytojams.

Šiemet egzaminų tvarkaraštis sudėliotas taip, kad svarbiausius egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos – skirtų 10 dienų. Šis intervalas, atsižvelgiant į mokyklų vadovų pageidavimus, skirtas, kad mokyklos galėtų organizuoti konsultacijas tarp šių dviejų itin svarbių egzaminų.

Dar viena naujovė  – visų egzaminų laikas prailginamas 15 minučių.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą