Žygaičių abiturientai tikisi į mokyklą eiti net ir paskelbus karantiną

Dalintis:

Žygaičių gimnazijos moksleiviai mokslo metus pradėjo šiltais apsikabinimais. Bendruomenė tikisi – šiais mokslo metais išsiskirti nebereiks.

200 moksleivių į Žygaičių gimnazijos klases sugužėjo tik prasidėjus pamokoms. O šventinę dieną gimnazijos durys vaikams buvo užrakintos. Atskiros klasės rinkosi mokyklos prieigose, atokiau vieni nuo kitų, savo atžalas atlydėję tėvai tvarkingai dėvėjo kaukes. Šiemet gimnazijoje duris atvėrė ir antroji ikimokyklinio ugdymo grupė.

– Pasiilgome klasiokų, pasiilgome mokyklos, nebenorime nuotolinio mokymo. Praėję metai liko lyg ir neužbaigti. Labai tikimės, kad šiemet taip nebus. Norime grįžti į klases. Žinome, kad šie mokslo metai bus kitokie. Reikės prisitaikyti ir mes tikrai stengsimės. Kol kas aišku, kad niekas neaišku. Tikimės geriausio. Nors karantinas labai rezultatų nepablogino, bet mokytis mokykloje žymiai geriau, – „Tauragės kurjeriui“ rugsėjo 1-ąją pasakojo gimnazistės Toma ir Orinta.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Abiturientų tėvai, paskutinį rugsėjį vaikus atlydėję į gimnaziją, apie nuotolinį mokymą nenori ir girdėti.

– Sunkiausi metai laukia. Baisu. Pernai daug kas neišlaikė brandos egzaminų. Pripažinkim, tai darbo namuose įtaka. Aš pati mačiau, kaip mano vaikas mokosi, ir nenoriu, kad taip nutiktų šiemet. Atėjom į šventę vien tam, kad susitiktume su auklėtoja ir nutartume, ką darysime, jei vėl bus paskelbtas karantinas. Mokyklos reikia ne tik dičkiams. Reikia ir mažiukams. Įsivaizduokit, jie namuose, namuose turi sėdėti ir kartu mokytis bent vienas iš tėvų. Kaip eiti į darbus? Labai gerai, kad mes turime gerą lietuvių kalbos mokytoją. Net nuotoliniu būdu ji vedė visas pamokas ir noriai aiškino, jei kas ko nesuprato, – sakė Ramunė ir Linas.

Abiturientės tėvai Ramunė ir Linas jau dabar žino – metai bus sunkūs. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Sveikindama į gimnaziją grįžusius mokinius direktorė Daiva Gabietaitė labiausiai prašė saugoti vieniems kitus ir laikytis saugumo reikalavimų. Žygaičiuose kol kas pamokos vyks įprastiniu būdu, skirtingų klasių moksleiviai į mokyklą turės patekti pro atskirus įėjimus. Kaukės gimnazijoje privalomos visose viešose erdvėse. Moksleiviai nedėvėti veido apsaugų galės tik savo klasėse.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Matome savo mokinius ir tuo džiaugiamės. Labai atsakingas laikotarpis prieš akis. Labiausiai noriu sklandžių mokslo metų. Gimnazijos vaikai tikrai atsakingi ir stropūs. Labai gražiai sutariame su vietos bendruomene, tėvais. Ačiū sakau ir mokytojams, ir visiems kitiems gimnazijos darbuotojams. Visi iki vieno darėme viską, kad vaikai šiemet grįžtų į saugią, gražią mokyklą, – rugsėjo pirmosios proga kalbėjo Žygaičių gimnazijos direktorė D.Gabietaitė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą