Šypsokitės, jus filmuoja – mieste daugės vaizdo kamerų

Dalintis:

Netvarka prie atliekų konteinerių mieste nesibaigia. Konteinerių aikštelėse nuolat kraunamos tuščios ir netuščios dėžės, stambiagabaritės atliekos, kurias kažkas patingėjo išvežti į tam skirtą aikštelę. Nors lėšų kol kas dar neskirta, o ir viešieji pirkimai dar nepaskelbti, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis jau susitiko su galimais vaizdo stebėjimo kamerų tiekėjais.

Prie konteinerių – šiukšlynas

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad dėl vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo prie atliekų konteinerių diskutuojama jau senokai. Sunkiai įveikiama netvarka skatina ieškoti būdų nustatyti teršėjus.

– Mes turime mobilias kameras, įtaisytas mūsų automobiliuose. Patys bausti negalime, todėl medžiagą perduodavome savivaldybei. Norėjome vaizdo kameras įsigyti už projektines lėšas, kai pirkome konteinerius, tačiau nebuvo tokios galimybės, – kalbėjo V.Krištopaitienė.

Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė nurodė, kad bene labiausiai apšnerkštos konteinerių aikštelės Bažnyčių ir Respublikos gatvių kampe bei Dariaus ir Girėno gatvėje už kavinės „Šaukštelio studija“. Šiose vietose daug verslo įstaigų, kurios į gyventojams skirtas konteinerių aikšteles tempia nuo prekių likusias dėžes ir pakuotes. Net nepasivarginama dėžių sulankstyti ir sumesti į konteinerius, todėl pamažu aplink formuojasi atskiras sąvartynas.

– Prie sušinės tempiamos „Drogo“ dėžės. Jos su lipdukais, adresais ir pavadinimais, dažnai nesulankstytos ir nesudėtos į konteinerį, o numestos šalia. Perduodam tokią informaciją savivaldybei. Juridiniai asmenys turi sudaryti sutartį su pakuočių tvarkymo organizacijomis, o ne mesti dėžes į gyventojams skirtus konteinerius, nes parduotuvės sukaupia tikrai labai daug dėžių, – atvirai rėžė TRATC darbuotoja.

Susitiko su startuolio atstovais

Tauragės rajono savivaldybė jaučia, kad rinkoje atsiranda vis daugiau vaizdo stebėjimo galimybių miestuose ir jomis galėtų naudotis tiek savivaldybė, tiek policija.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis praėjusią savaitę buvo susitikęs su UAB „Itecoma“ įmonės atstovais. Pagal rekvizitai.lt teikiamus duomenis tai kiek daugiau nei trejus metus veikiantis startuolis, dirbantis su informacinėmis technologijomis ir vaizdo stebėjimo įranga, praėjusiais metais ypač aktyviai dalyvavęs viešuosiuose pirkimuose.

„Tauragės rajono savivaldybė jaučia, kad rinkoje atsiranda vis daugiau vaizdo stebėjimo galimybių miestuose ir jomis galėtų naudotis tiek savivaldybė, tiek policija. Gamintojai taip pat nestovi vietoje, o šiuo metu didelis dėmesys skiriamas tiek viešų teritorijų vaizdo, tiek automobilių atpažinimui. Didžiausias iššūkis šiuo metu – atpažinti vaizdus sudėtingomis sąlygomis, pavyzdžiui, esant prastam apšvietimui. Toks ir buvo susitikimo tikslas. Kad sužinotume, ką daro kiti miestai ir kokiomis naujausiomis technologijomis naudojasi bei svarbiausia, kaip tai pritaikoma ir ar pasiteisina realiame gyvenime“, – į „Tauragės kurjerio“ klausimus atsakė M.Petraitis.

Administracijos direktoriaus tvirtinimu, viena susitikimo temų buvo kamerų įrengimas prie požeminių konteinerių aikštelių. Tai esą reikalinga ne tik dėl nuolat susikaupiančių atliekų aplink konteinerius, bet ir dėl šiukšlių išvežimui trukdančių ne vietoje paliktų automobilių.

Paklaustas, ar jau numatytos lėšos naujoms vaizdo stebėjimo kameroms įsigyti, direktorius informavo, kad dar ne. Tačiau patikino, kad kartu su seniūnija ir policijos komisariatu aptars galimybes atnaujinti kameras miesto centre ir išvažiavimuose iš miesto.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą