Tauragė nelegalių migrantų prieglobsčio neorganizuoja

Dalintis:

Į Lietuvą plūstant nelegaliems migrantams Vyriausybė paskelbė ekstremaliąją situaciją valstybės mastu. Problemai spręsti kreiptasi į šalies savivaldybes. Tauragės rajono savivaldybė kol kas priimti nelegalių migrantų neplanuoja.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas paragino Vyriausybę, sprendžiant nelegalių migrantų problemą, įtraukti savivaldą. Vidaus reikalų ministerija savivaldybėms išsiuntė informaciją apie numatomus išlaidų kompensavimo mechanizmus. Bus kompensuojamos higienos prekių, valymo priemonių, geriamojo vandens, patalpų tvarkymo, valymo, dezinfekavimo paslaugos. Taip pat – skalbimo paslaugos, komunalinės išlaidos, degalai ir migrantų transportavimo bei apsaugos paslaugos. Maitinimo paslaugoms asmeniui skiriama iki 5,85 Eur parai, atsižvelgiant į Valstybės sienos apsaugos tarnybos Užsieniečių registracijos centre ir kitose įstaigose taikomas maitinimo išlaidų normas. Kompensacijų sąraše įrašytos ir nuomos paslaugos – vaizdo stebėjimo įrangos, teritorijos apšvietimo, užtvarų, mobiliųjų dušų, biotualetų.

Vis dėlto Tauragės rajono savivaldybė nelegalių migrantų priimti kol kas neplanuoja. Anot Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko, Vyriausybės prioritetas yra kurti nelegalių migrantų apgyvendinimo vietas kuo arčiau sienos kirtimo vietos, o ne blaškyti po visą Lietuvą.

– Dabartinėje situacijoje poreikio apgyvendinti nelegalius migrantus Tauragėje nėra, jokių nurodymų iš Vyriausybės nesame gavę. Neaišku, kaip bus, jeigu situacija sparčiai blogės ir bus formuojamos naujos apgyvendinimo vietos. Dėl nelegalių migrantų apgyvendinimo Tauragės rajone nepriimta jokių konkrečių sprendimų, – informavo D.Kaminskas.

Socialiniame tinkle „Facebook“ prieš keletą dienų pasklido informacija, kad jau šį mėnesį Šilalės rajono Žadeikių pagrindinės mokyklos patalpose bus apgyvendinta beveik 100 nelegalų. Tačiau Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Tadas Bartkus šią informaciją paneigė ir pranešė, kad Šilalės rajone apgyvendinti pabėgėlių neplanuojama.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti beveik 2000 neteisėtų migrantų, dalis jų prisistato Irako, Sirijos, Irano piliečiais.

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą