fbpx

Tauragėje – pirmasis oficialus draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose

Dalintis:

Šių metų pradžioje įsigaliojo Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais daugiabučių namų gyventojai gali išreikšti savo valią prieš kaimynų rūkymą. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius jau gavo pirmąjį prašymą uždrausti rūkyti daugiabučio balkonuose. Įsakymas pasirašytas.

Sprendimas drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, jei to pageidauja bent vienas namo gyventojas, visuomenėje kėlė diskusijas dar nuo tada, kai tebuvo iškelta tokia iniciatyva. Visgi žodis tapo kūnu ir nuo sausio 1-osios bet kuris daugiabučio gyventojas gali kreiptis su prašymu uždrausti rūkyti jo namo balkonuose, terasose ar lodžijose. Tokį prašymą Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui sausio 27-ąją pateikė J.Tumo-Vaižganto g. 122A namo gyventojas. Prašymą savivaldybės administracijos direktorius tenkino pasirašydamas įsakymą, kuris įsigalios kovo 8-ąją.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus, paklaustas, ką mano apie tokį draudimą, pasvarstė, kad žalingi įpročiai gali persikelti kitur.

– Aš pats visą gyvenimą gyvenu daugiabutyje. Man asmeniškai šis draudimas nėra aktualus. Tačiau skamba dviprasmiškai – kas skųs? Ar nepradės žmonės rūkyti voniose, tualetuose – bus dar blogiau, – svarstė seniūnas.

Kaip daugiabučio namo administratorius, Tauragės butų ūkis įpareigotas įrengti rūkyti draudžiančius ženklus. Įmonės direktorius Egidijus Vaitiekus sakė, kad kiekvienoje laiptinėje bus po ženklą. Kiek tai kainuos, kol kas neaišku.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė patikslino, kad už rūkymą daugiabučių namų balkonuose, terasose, jei tam prieštarauja bent vienas namo gyventojas, gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, o pakartotinis nusižengimas užtrauktų baudą nuo 50 iki 90 eurų.

– Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai turi patys užfiksuoti (nuotrauka, vaizdo medžiaga) pažeidimą ir perduoti duomenis savivaldybei arba per elektroninių paslaugų sistemą epolicija.lt, o ne skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Esant pagrindui taikoma žodinė pastaba arba pradedama administracinio nusižengimo teisena. Draudimas rūkyti balkonuose įsigalioja praėjus 15 darbo dienų po viešo paskelbimo, – sakė L.Banienė.

Ar prašysite savivaldybės įrengti draudžiamus rūkyti ženklus ir ar pranešite apie rūkančius kaimynus?

Algimantas Klimavičius:

Algimantas. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka


– Nerūkau pats. Praneščiau policijai, jei žinočiau, kad už skundą kaimynai langų neišdaužys. Pirmiausia keistis reikia pradėti nuo savęs. 

Birutė ir Česlovas:
– Kai gyvenome penkiaaukštyje, rūkymas buvo didelė problema. Tie, kas gyvena žemesniuose namo aukštuose ir rūko, visas kvapas kyla į viršų. Tie, kas gyvena paskutiniame aukšte, gali rūkyti kiek nori, bet geriau visai nerūkyti. Skundais šitos problemos neišspręsi. Reikia kažką sugalvoti, kad žmonės patys nuspręstų neberūkyti. Ne tik dėl kvapo, dėl nelaimių, kurios atsitinka rūkantiems.

Aistė, gyvenanti viename Tauragės daugiabučių:
– Aš nerūkau ir kitus skatinu to nedaryti. Tačiau jei jau žmogus turi šį įprotį, tegu geriau rūko balkone nei bute. Turėjau konkretų atvejį, kai kaimynas rūkydavo savo bute ir visa smarvė parkeliaudavo man. Kaip aš turėčiau užfiksuoti rūkymo faktą ir įrodyti, kad rūkė būtent tas žmogus, jei į jo butą negaliu užeiti kada panorėjusi? Tokie draudimai pridarys daugiau žalos, nei duos naudos. Ir jei kas nors iš mano dabartinių kaimynų parašys prašymą uždrausti rūkyti mūsų daugiabučio balkonuose, tada nežinau net ką reikės daryti ir kur kreiptis, kad netektų kvėpuoti dūmais.

Kalbino Violeta Karaliūnaitė

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą