Tauragėje – pirmosios ponios vizitas

Dalintis:

Šiandien Tauragėje lankosi pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Ji susitiko su rajono vadovais, mokytojais, bendruomenių nariais ir vaikais iš Ukrainos. Pirmoji šalies ponia taip pat įteikė tauragiškei Onai Stancikienei ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Ona Stancikienė apdovanota už nuopelnus motinystei. Tauragiškė užaugino penkis vaikus. Pasak O.Stancikienės, tokio aukščiausių šalies vadovų dėmesio ji nesitikėjo, apdovanojimas moterį maloniai nustebino.

Diana Nausėdienė taip pat apsilankė daugiausia ukrainiečių vaikų ugdančioje Jovarų pagrindinėje mokykloje. Vaikai D.Nausėdienę pasitiko ukrainiečių liaudies daina apie raudonąjį putiną ir įteikė pirmajai šalies poniai geltonos bei mėlynos spalvos gėlių ir tradicinį pyragą. Pasak mokykloje dirbančių pedagogų, vaikai iš Ukrainos neatpažįstamai pakeitė ir tauragiškius: vietoj telefonų jie dabar mieliau laiką leidžia lauke, o rusiškai su karo pabėgėliais susikalba net patys mažiausieji.

Dianos Nausėdienės vizitas Tauragėje. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Aš buvau pirmoji mokytoja, pas kurią atėjo mokytis mergaitės iš Ukrainos. Kai apkabinau jas, graudinomės visi. Kai tik jos pradėjo lankyti mokyklą, piešdavo piešinius, kuriuose ašaromis pasruvę veidai. Prieš kelias dienas mergaitės atėjo su manimi atsisveikinti. Jos grįžta į tėvynę ir padovanojo man savo piešinius. Paskutinis – besišypsantis veidas. Taip jos jautėsi pas mus. Tai geriausias įrodymas, kad vaikai čia buvo saugūs, – pasakojo mokytoja Lina Butvydienė.

Dianos Nausėdienės vizitas Tauragėje. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Diana Nausėdienė, kuri yra Valstybės pažinimo centro (VPC) edukacinių programų globėja, bendravo ir su mokytoja iš Ukrainos, kuri šiuo metu dirba Jovarų mokykloje ir padeda koordinuoti įvairaus amžiaus vaikų integracijos klausimus. Pirmoji ponia ir mokytoja apsilankė išvažiuojamosiose VPC dirbtuvėse – užsiėmimuose, skirtuose kartu besimokantiems moksleiviams iš Lietuvos ir Ukrainos.

Dianos Nausėdienės vizitas Tauragėje. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Valstybės pažinimo centro organizuojamos edukacijos – viena iš efektyvių priemonių, prisidedančių prie greitesnės ir sklandesnės ukrainiečių vaikų integracijos Lietuvoje. Kartu dalyvaudami kūrybiniuose užsiėmimuose ir žaidimuose vaikai gali geriau pažinti vieni kitus, suprasti vienas kito kultūrą, gimtąsias kalbas ir taip sustiprinti tarpusavio ryšį, – sakė D.Nausėdienė.

Pirmoji ponia taip pat pabrėžė, kad būtina ukrainiečius mokyti lietuvių kalbos, kuri jiems padės geriau įsitvirtinti šalyje.

Dianos Nausėdienės vizitas Tauragėje. Mortos Mikutytės nuotrauka

Vizitą Tauragėje D.Nausėdienė baigia Martyno Mažvydo progimnazijoje, kur vyksta susitikimas su vietos bendruomenių nariais ir iniciatyvos „Lietuvos galia“ pristatymas. Iniciatyvoje dalyvauja ir kelios Tauragės rajono bendruomenės.

Išsamų pasakojimą apie pirmosios ponios vizitą skaitykite penktadienio „Tauragės kurjeryje“.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą