fbpx

Tauragės apskrities mikroįmonėms – daugiau nei milijonas eurų

Dalintis:

Kaip skelbia valstybinė mokesčių inspekcija, Klaipėdos krašto mikroįmonėms, turinčioms ne daugiau kaip 9 darbuotojus, preliminariai apskaičiuoti 10,8 mln. eurų negrąžintinų subsidijų. Tauragės apskričiai turėtų tekti kiek daugiau nei milijonas.

Pranešime spaudai skelbiama, kad daugiau nei 5,4 tūkst. Klaipėdos regiono mikroįmonių, atitinka nustatytus kriterijus negrąžintinoms subsidijoms gauti. Klaipėdos apskrities mažos įmonės, pateikusios paraiškas, galės tikėtis apie 7,6 mln. eurų, Telšių apskrities – 1,8 mln. eurų, Tauragės apskrities – 1,3 mln. eurų negrąžintinos subsidijų sumos.

„Mokesčių inspekcija subsidijas jau apskaičiavo daugiau kaip 32 tūkst. šalies įmonių, turinčių iki 9 darbuotojų ir atitinkančių kitus nustatytus kriterijus subsidijai gauti – įmonė yra VMI sudarytame nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąraše, 2019 m. ji mokėjo gyventojų pajamų mokestį ir šiuo metu nėra bankrutuojanti, restruktūrizuojama ar likviduojama“, – sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė ir atkreipia dėmesį, jog į subsidiją gali pretenduoti ir kriterijus atitinkančios viešosios įstaigos bei asociacijos.

433-ims Tauragės rajono savivaldybės mikroįmonėms VMI išsiuntė kvietimą teikti paraiškas negrąžinamoms subsidijoms gauti. Skaičiuojama, kad šio rajono mikroįmonės gali pasinaudoti 767,657 eurų pagalba. Didžiąją sąrašo dalį užima 156 variklinių transporto priemonių prekyba bei remontu užsiimančios įmonės. Kvietimus teikti paraiškas gavo ir 151 didmenine ir mažmenine prekyba užsiimanti įmonė. Į sąrašą papuolė ir 29 maitinimo paslaugas, 27 sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įmonės.

Pagal nustatytus kriterijus VMI atrinktas mikroįmones vertina VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra, kuri nustato didžiausias leistinas pagalbos sumas, o skirtas lėšas paraišką dėl subsidijos pateikusioms įmonėms perveda Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.

Pabrėžiama, kad įmonėms pačioms ieškoti paraiškos formos nereikia, VMI ją atsiųs per Mano VMI – gautuose kvietimuose pateikiama nuoroda į paraiškos formą, kurią tereikės užpildyti ir per Mano VMI pateikti. Kvietimas teikti paraišką subsidijai galioja tol, kol bus paskirstyta visa numatyta subsidijų suma, bet ne ilgiau kaip iki šių metų gruodžio 1 d.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą