fbpx

Tauragės apskritis: vėl mažiausi atlyginimai, mažėjo darbuotojų

Dalintis:

Statistikos departamento kas tris mėnesius skelbiamais duomenimis, Tauragės apskrityje atlyginimai mažiausi. Fiksuojamas ir didžiausias vidutinis darbuotojų mažėjimas.

Jokia staigmena, kad ir šių metų antrąjį ketvirtį didžiausią vidutinį darbo užmokestį „ant popieriaus“ gavo dirbantieji sostinės įstaigose. Vilniaus regione vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis siekė 1 556,9 Eur. Palyginus su pirmuoju 2020 metų ketvirčiu, užmokestis didėjo beveik 1 proc. Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionuose vidutinis darbo užmokestis „ant popieriaus“ buvo beveik 300 Eur mažesnis – siekė 1 273,4 Eur. Tauragės apskrities darbuotojai turėjo tenkintis mažiausiu atlyginimo vidurkiu šalyje – 1 111,4 Eur.

Visgi lyginant pastarojo ketvirčio atlyginimų vidurkį su praėjusių metų antruoju ketvirčiu, pastebėtinas nemažas augimas, fiksuotas visose apskrityse. Tauragės apskrityje pastebėtas 11 proc. augimas – didesnis augimas fiksuotas tik Šiaulių apskrityje (11,5 proc.). O lyginant 2020 metų pirmą ir antrą ketvirčius, augimas buvo 0,2 proc.

Pranešime spaudai teigiama, kad darbo užmokesčio padidėjimui įtakos turėjo išmokėtos vienkartinės premijos bei priedai ir išmokos. Taip pat statistiniuose duomenyse atsispindi ir su COVID-19 infekcijos suvaldymu susiję atlyginimo pokyčiai: gydymo įstaigų darbuotojams buvo padidintas darbo užmokestis, pareigūnams ir kitiems darbuotojams išmokėtos priemokos.

Lietuvos statistikos departamentas statistinius duomenis paskelbė tik apskričių lygmeniu. Situacijos savivaldybėse išsamiau analizuojamos nebuvo. Tačiau apibendrintai pranešama, jog atlyginimų „ant popieriaus“ vidurkis nepakito tik Ignalinos ir Varėnos rajonuose, 46-iose savivaldybėse padidėjo, o 12-oje – sumažėjo nuo 0,3 iki 11 proc. Pats mažiausias atlyginimų vidurkis užfiksuotas Druskininkų savivaldybės įmonėse, įstaigose ir organizacijose, kur jis „ant popieriaus“ siekė tik 964 Eur.

Statistikos sudarytojai informuoja, jog darbuotojų antrąjį šių metų ketvirtį mažėjo visose apskrityse. Didžiausias pokytis užfiksuotas Tauragės apskrityje – darbuotojų mažėjo 4 procentais, kai vidutiniškai Vidurio ir vakarų Lietuvos regionuose mažėjimas buvo perpus mažesnis – vos 2 proc.

https://randu.lt/darbo-skelbimai/taurage

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą