Tauragės autobusų parke bus dar daugiau naujų elektrobusų

Dalintis:

Lietuvos susisiekimo ministerija Tauragės viešajam transportui atnaujinti skyrė 750 tūkst. Eur. Tai bus ketvirtas autobusų parko atnaujinimo etapas, už gautas lėšas ketinama įsigyti 3 elektrobusus. Iš viso parke bus 12 naujų gamtą tausojančių susisiekimo priemonių.  

Susisiekimo ministerija 5 mln. Eur iš Europos Sąjungos fondų paskirstė trims savivaldybėms: Klaipėdos (3,5 mln. Eur), Druskininkų ir Tauragės (kiekvienai po 750 tūkst. Eur). Atlikus įvertinimą nuspręsta, kad šios savivaldybės Lietuvoje geriausiai pasirengusios panaudoti investicijas pagal ES keliamus reikalavimus.

Pasak Tauragės autobusų parko direktoriaus Rimanto Martinavičaus, skirtas lėšas gaus Tauragės savivaldybė, ji galbūt jau rudenį už jas skelbs naujų ekologiškų autobusų pirkimo konkursą.

– Visus autobusus perka savivaldybė, iki šiol mes, vežėjai, labai sėkmingai įsisavinome finansavimą. Dabar eksploatuojam tris elektrobusus, du jau nupirkti tuoj pasieks mus, trys yra pirkimo stadijoje, iš dabar skirtų lėšų tikimės įsigyti dar tris. Paskutinio pirkto autobuso kaina buvo apie 290 tūkst. Eur,  – sakė Tauragės autobusų parko direktorius. – Jei Tauragė+ (regiono projektas) prisidės bent su vienu autobusu, iš viso turėsime 12.

Rimantas Martinavičius prisiminė, kai prieš dvejus metus pradėjo atnaujinti autobusų parką, tuomet manyta, kad iš viso Tauragei bus skirta tik 780 tūkst. Eur, bet savivaldybė sulaukė jau ketvirto finansavimo. Iš pradžių autobusų parkui buvo nelengva, kadangi pirmiausia reikėjo laimėti vežėjams skelbtą konkursą, o konkurentų buvo labai stiprių.

– Su konkurentais metus bylinėjomės po konkurso: jie mus skundė, paskui mes juos skundėme. Po to pasirašėme su savivaldybe sutartį ir žinojome, kad tos lėšos pareis. Kai kurios savivaldybės ar bendrovės nedalyvavo konkursuose nenorėdamos pralošti ir savo įmonę išsaugoti, tai jos lėšų negauna, – kalbėjo autobusų parko vadovas. – Labai džiaugiamės moderniais autobusais, šiuo metu keleivių judėjimas suaktyvėjęs.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą