Tauragės įmonės ruošiasi ir blogiausiam scenarijui

Dalintis:

„Nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje įsigaliojo karantinas, galioja ekstremali situacija ir trečias visiškos parengties civilinis saugos sistemos pajėgų lygis. Tai reiškia, kad visos civilinės pajėgos turi dirbti aukščiausiu lygmeniu“, – Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje penktadienį pranešė už gyventojų saugą atsakingas savivaldybės vyriausiasis specialistas Mindaugas Mikutavičius. O kaip dirbti pandemijai vis labiau plintant pasirengusios strategiškai svarbios Tauragės įmonės? Ar susirgus darbuotojams nesutriks būtiniausių paslaugų teikimas?

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Raimondui Matučiui penktadienį paskambinome kaip tik tuo metu, kai, jo žodžiais tariant, jis dėliojo grafikus, kaip tarnyba dirbtų, jei daugumai darbuotojų dėl kontaktų su sergančiaisiais ar susirgus tektų izoliuotis. R.Matutis patikino jau suplanavęs, kaip tektų dirbti ugniagesiams-gelbėtojams, jei iškristų viena, dvi ar net trys pamainos. Iš viso tarnyboje – keturios ugniagesių pamainos, kiekvienoje – po 11–12 žmonių.

– Pamainose turi būti ne mažiau kaip 8 žmonės. Jeigu atsitiktų, kad iškristų dvi pamainos, tektų likusias performuoti ir pereiti prie trijų pamainų darbo. Mūsų žmonės budi kas ketvirtą parą, jei būtų sudarytos trys pamainos, ugniagesiams tektų budėti kas trečią parą. Vis dėlto viršvalandžių per metus negali būti daugiau nei 180 valandų. O jei dar blogiau būtų, tektų į darbą atsivežti žmones iš kitų tarnybų, kur situacija būtų geresnė, bet tikimės, taip nenutiks, – planus atskleidė Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.

Anot R.Matučio, kaip tik penktadienį vienas tarnybos darbuotojas laukė koronaviruso testo atsakymo. Žmogui pakilo temperatūra, tačiau jokių kontaktų su sergančiaisiais jis neturėjo. Tarnybos viršininkas viliasi, kad darbuotojas neserga COVID-19, kitu atveju teks izoliuoti visos pamainos narius.

Bendrovės „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis patikino, kad nėra ko nerimauti, planai seniai sudėlioti, vandentiekio tarnybų darbas tikrai nenutrūksiąs. Anot E.Anulio, bendrovė turi pakankamai žmonių, dirbančių vandentiekio, nuotekų ir kaimų vandentvarkos tarnybose, prireikus juos galima perkelti iš vienos pamainos į kitą.

Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas neneigė, kad šis laikotarpis įtemptas. Pavasarį, kai buvo paskelbtas pirmasis karantinas, šildymo sezonas ėjo į pabaigą, o dabar tik prasidėjęs, bet kada gali užklupti šalčiai. Bendrovės darbai susiję ne tik su šilumos tiekimu, reikia ir laiku perduoti eksploatuoti renovuojamus namus, o susirinkimai dabar uždrausti. Pasak A.Arcišausko, visi darbai, kuriuos tik galima, bus atliekami nuotoliniu būdu, išvengiant kontaktų. Šilumos vartotojų taip pat prašoma į bendrovę kreiptis telefonu ir elektroninėmis priemonėmis. Jei vyresni žmonės neturi tokių galimybių, galbūt galėtų paprašyti pagalbos šeimos narių ar socialinių darbuotojų.

Audrius Arcišauskas. Reginos Genienės nuotrauka

Pasak Tauragės šilumos tinklų vadovo, bendrovės personalas išskirstytas taip, kad sąlyčių būtų kuo mažiau. Centrinėje miesto katilinėje keturiose pamainose šiuo metu dirba po 2 darbuotojus, kitose katilinėse – po 1 pamainoje. Jei koronavirusas išretintų darbuotojų gretas, prireiktų performuoti pamainas, o jei neužtektų galinčių dirbti žmonių (kai kuriuos darbus gali atlikti tik įgijusieji specialiąją teisę darbuotojai), bendrovė kreiptųsi pagalbos į kitus rajonus. A.Arcišauskas neslepia, kad buvo svarstoma net apie katilinės darbuotojų izoliaciją pačioje darbovietėje, apsaugant juos nuo galimo užsikrėtimo, tačiau bendrovė neturėtų galimybės užtikrinti izoliuotiems žmonėms būtinų sanitarinių sąlygų. Kurį nors darbuotoją pavaduoti galėtų ir direktorius, nes karjerą įmonėje pradėjo nuo žemiausios grandies.

– Tikiuosi, kad darbuotojai bus sąmoningi ir jei pajus peršalimo, gripo ar panašius simptomus, neis į darbą, – viliasi Tauragės šilumos tinklų vadovas.

Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje dalyvavęs A.Arcišauskas teiravosi apie delspinigių skaičiavimą, jei šilumos vartotojai neturi galimybės laiku susimokėti už paslaugas, kai kurie galbūt dėl to, kad nemoka naudotis elektroninėmis priemonėmis. Tauragės šilumos tinklų vadovas iškėlė klausimą ir dėl skolų išieškojimo. Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistas Andrius Laucius pažadėjo šiuos klausimus aptarti artimiausiu metu.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą