Tauragės ligoninė – per žingsnį nuo kolapso

Dalintis:

Trečiadienį posėdžiavusiam Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis rėžė – situacija arti tragedijos. Ligoninės kovidinis skyrius tiesiog braška, greitosios rikiuojasi prie Priėmimo skyriaus ir stovi kelias valandas, kol priimami pacientai.

Posėdžio metu apžvelgta kassavaitinė koronaviruso situacija, išdėstytos naujos Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos. Savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė neslėpė apmaudo dėl stipriai sulėtėjusių vakcinavimo tempų. O Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius atskleidė, kokių reakcijų sulaukia skiepytis raginantys medikai.

– Medikai tikrai ragina skiepytis. Bet yra ir kita medalio pusė. Kai skambiname, žmonės sako, kad medikai nori pasipelnyti jų sveikatos sąskaita, – pasakojo D.Petrošius, patikslindamas, kad praėjusią savaitę Karščiavimo klinikoje apsilankė 44 pacientai, 33-ims nustatytas koronavirusas.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis posėdžio dalyviams rėžė, kad ligoninėje dirbantys medikai patiria vis didėjančiu ir jau kone nepakeliamą spaudimą.

– Balansuojame ties riba atidaryti trečią kovidinį skyrių. Šįryt iš slaugos administratorės sulaukiau skambučio, pasakė, kad greitosios medicinos pagalbos automobiliai turi stovėti po kelias valandas, laukdami, kol bus priimti jų atvežti pacientai. Patys suprantate, kas tai yra greitajai stovėti kelias valandas, – kalbėjo D.Masiulionis. – Prašau sureaguoti. Mes nuolat šnekam apie pirminio lygio pagalbą – ten turi būti atliekami tyrimai, žmonės dėl tyrimų neturi eiti į ligoninę. Pas mus iš 50 kovidinių lovų 46 užimtos. Turbūt teks iškelti Nervų skyrių kitur.

Dano Masiulionio teigimu, Tauragės ligoninė artėja „prie kolapso“, kaip ir kitos šalies ligoninės. Atšaukiamos operacijos, chirurgams tenka gydyti kovidinius ligonius, Tauragės ligoninei kitos ligoninės net siūlo atvežti savo koronavirusu sergančius pacientus, nes nebeturi jiems vietų. Tačiau netrukus jų neliks ir Tauragėje.

Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Tomas Raulinavičius, išklausęs D.Masiulionį, nusprendė situaciją aptarti mažesniame rate. Suplanuota, kad bus sušauktas dar vienas posėdis, kuriame dalyvaus sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų vadovai.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą