Tauragės medikai atsargiai konstatuoja – situacija dėl COVID-19 stabilizuojasi

Dalintis:

Tauragės ligoninės medikai po ilgojo savaitgalio tvirtina, kad koronaviruso situacija Tauragėje stabili, ir džiaugiasi pirminės sveikatos priežiūros įstaigų pagalba nedarbo dienomis. Nepaisant to, vis dar baiminamasi naujos susirgimų bangos po dviejų savaičių.

Ketvirtadienį popiet nuotoliniu būdu vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje, kuriam pirmininkavo Tomas Raulinavičius, kalbėta apie koronaviruso situacijos valdymą. Šiandienos duomenimis, Tauragės rajone fiksuojama 19 protrūkių. Iš jų daugiau nei pusė – ugdymo įstaigose. Tikimasi, kad šią situaciją pagerinti padės pailgintos moksleivių atostogos. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per 4 nedarbo dienas koronavirusu susirgo 88 tauragiškiai, iš jų – 9 vaikai.

Anot Tauragės rajono savivaldybės gydytojos Rūtos Stasytienės, po ilgojo savaitgalio daugiau žmonių ateina vakcinuotis. Bene dauguma – trečiosios dozės laukiantys senjorai.

– Savaitgalį dirbusios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos suteikė 25 kontaktines konsultacijas ir 51 nuotolinę konsultaciją. Pastaruoju metu per dieną vidutiniškai vakcinuotis ateina 80–90 žmonių, – sakė R.Stasytienė.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius įsitikinęs, kad anksčiau kai kurie nesiryžo vakcinuotis dėl suplanuotų išvykų, artimųjų kapų lankymo. Jo nuomone, būtent todėl kai kurie sujudo jau pasibaigus ilgajam savaitgaliui.

– Karščiavimo klinikoje praėjusią savaitę lankėsi 67 pacientai. Iš jų 24-iems diagnozuotas kovidas. Dar 20 buvo susirgę anksčiau ir atvyko papildomiems tyrimams, – patikslino medikas, detalizuodamas, kad 34 apsilankiusieji – nevakcinuoti.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis taip pat pateikė ilgojo savaitgalio statistiką. Jo turimais duomenimis, Tauragės ligoninė sulaukė 120 pacientų per 4 dienas. Iš jų 20 buvo paguldyti gydymui.

– Šiuo metu ligoninėje gydomi 70 kovidinių pacientų. Iš jų 20 yra slaugoje, 2 – reanimacijoje. Taip pat serga 6 darbuotojai, – kalbėjo D.Masiulionis. – Teikiame skubiąją pagalbą, šią savaitę ir dalį planinių operacijų atliekame. Kol kas situacija stabili, bet žinome, kiek žmonių lankosi pirminės pagalbos įstaigose, tai manome, kad po dviejų savaičių bus naujas pikas.

Tauragės ligoninės atstovas džiaugiasi ilgąjį savaitgalį dirbusiais medikais pirminės sveikatos priežiūros įstaigose.

– Vaikų ligoninėje apsilankė labai daug, kai kurie su kovidu. Dabar jau stabilizavosi situacija Klaipėdoje, tai sergančius galima rinktis, kur vežti – į Klaipėdą, Šilalę, Telšius. Pasirinkimas pagal tėvus, jų galimybes, – apie tai, kur gydomi vaikai, kol Tauragės ligoninėje Vaikų ligų skyriuje guli kovidiniai pacientai, vardijo D.Masiulionis.

Ligoninės mediko tvirtinimu, jau po dviejų savaičių duris atverti pacientams turėtų naujasis ligoninės korpusas. Tai gali palengvinti medikų ir ligonių situaciją bent jau patalpų klausimu.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą