fbpx

Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba: neturime tikslo bausti

Dalintis:

 

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai ir ugniagesiai-gelbėtojai lanko rajono gyventojus ir stebi, ar saugiai jie gyvena, ar nepažeidžia gaisrinės saugos reikalavimų. Prevencinės akcijos tikslas – informuoti apie saugų elgesį su elektriniais prietaisais, šildymo sistemos, dujų įrenginiais.

Kaip informavo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Žydrūnas Pūdžiuvis, tarnyba vykdo kasmetinę prevencinę priemonę „Gyvenkime saugiai“ ir stebi, kaip gyventojai laikosi gaisrinės saugos reikalavimų. Ši akcija vykdoma visoje šalyje ir terminų neturi, specialistai gali užsukti bet kada, tik per karantiną akcija nebuvo vykdoma. Būna dienų, kai prevencinės priemonės metu aplankoma daugiau nei pusšimtis būstų, pavyzdžiui, praėjusį ketvirtadienį – net 62.

Anot Ž.Pūdžiuvio, apsilankymo metu žiūrima, ar tvarkingos elektros instaliacijos, rozetės, šildymo, dujų, elektros įrenginiai, dėl kurių gali kilti gaisras, ar gyventojai įsirengę autonominius dūmų detektorius. Lankomasi ir individualiose valdose, ir butuose. Dauguma žmonių geranoriškai įsileidžia tarnybos atstovus. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas pastebi, kad dauguma rajono gyventojų įsirengę autonominius dūmų detektorius. Kai kuriems juos yra padovanojusi Priešgaisrinė tarnyba. Pašnekovas atskleidė, jog pasitaiko, kai garbaus amžiaus žmonės tikina, kad jiems dūmų detektorių nereikia, per tiek metų esą gaisro nekilo, o gyventi vis tiek belikę nedaug.

– Mūsų apsilankymo tikslas – prevencinis, neturime tikslo bausti. Patariame, informuojame. Paliekame skrajučių apie saugų elgesį su prietaisais. Būna, jog žmogus mano, kad jo namuose viskas gerai, tvarkingai įrengta, bet nė nepastebi nesaugaus elektros kištuko arba kad per arti krosnies laiko kurą, – vardijo Ž.Pūdžiuvis.

 

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą