fbpx

Tauragės PSPC vadovas: kaukės apsaugo ne tik nuo koronaviruso

Dalintis:

Šiandien į posėdį vėl rinkosi Tauragės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, kuriame pristatyti naujausi karantino reikalavimai, įsigaliosiantys jau šiąnakt. Aptarti kai kurie centro nariams ir gyventojams kilę klausimai. Paprašyta komentaro apie veido skydelių dėvėjimą.

Nuo šio vidurnakčio iki sausio 3 dienos bus ribojamas išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų. Išvykti galima išimtinais atvejais: kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, jeigu vykstama į oro uostą, dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Iškilus klausimams dėl judėjimo teisėtumo, anot Tauragės rajono savivaldybės vyriausiojo specialisto Mindaugo Mikutavičiaus, žmonės gali pasiskambinti policijos informacijos telefonu 8 700 60 000 ir pasiteirauti. Ypač nemažai klausimų esą iškyla studentams. Miesto seniūnas Žilvinas Majus sakė, kad seniūnija gauna daug prašymų pateikti registruotos gyvenamosios vietos deklaracijos pažymą.

Tauragės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Tomas Raulinavičius Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovei Gilmai Masiulionienei turėjo klausimą dėl plastmasinių veido skydelių, kuriuos pastebime dėvint prekybos centruose. Pasak G.Masiulionienės, pagal teisės aktus turime dėvėti sertifikuotas medicinines kaukes, turinčias CE ženklus. Tai esanti patikima priemonė.

– Galima dėvėti ir savadarbes kaukes pasiūtas iš audinio, bet jas reikia tinkamai prižiūrėti. Tačiau minimi veido skydeliai nėra priemonė, kuri apsaugotų mus pilnai. Vizualiai žiūrint matosi, kad ten nėra jokios apsaugos, tai galbūt tik butaforinis daiktas. Neturėtume tokių dėvėti. Jei dėtis tik tam, kad užsidėti – nei protinga, nei vertinga, – paaiškino G.Masiulionienė.

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro narius Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška supažindino su situacija jo vadovaujamoje medicinos įstaigoje. COVID-19 šiuo metu serga 35 įstaigos darbuotojai, iš jų 22 slaugytojos, 6 slaugytojų padėjėjos. Be to, dar penki darbuotojai turi nedarbingumo pažymėjimus dėl kitų ligų. Iš viso darbe nėra 40-ies ligoninės darbuotojų. Ligoninėje, įskaičiavus ir slaugos skyrių, COVID-19 infekcija serga 62 pacientai.

Pasak L.Indriuškos, ligoninėje jau apklausinėjami darbuotojai ir sudaromi sąrašai, dėl skiepų nuo koronaviruso.

Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorius Antanas Guobys informavo, kad koronavirusu šiuo metu serga du jo vadovaujamos įstaigos darbuotojai. Tauragės ligoninėje guli du Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientai, pačioje įstaigoje situacija esą stabilizavosi.

Tauragės Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius pranešė, kad šiuo metu serga dešimt darbuotojų, vienas yra saviizoliacijoje. Kalbėta ir apie gripo vakcinas. Pasak jo, priešingai nei gavus ankstesnes gripo vakcinų siuntas, gyventojai neskuba skiepytis. Įstaiga galėtų vakcinomis net pasidalinti su kitomis rajono sveikatos priežiūros įstaigomis. Tauragės PSPC yra gavusi 700 gripo vakcinų.

– Pacientai tikrai eina ne šimtais, o dešimtimis. Vakcina galioja iki kitų metų birželio, bet negalėčiau atsakyti, kaip jas pavyks sunaudoti, – atviravo Tauragės PSPC vadovas.

Jis taip pat atsakė į Tauragės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo T.Raulinavičiaus klausimą dėl sergamumo gripu: ar išties sergamumo gripu nebeliko? Anot D.Petrošiaus dėl sergamumo gripu įtakos turi ir dėvimos kaukės.

– Kaukės apsaugo ne tik nuo koronos, bet ir nuo kitų infekcinių ligų. Ir nuo to pačio gripo, – patikino D.Petrošius.

Tauragės PSPC vadovas informavo, kad jau yra paruošti šaldytuvai vakcinoms nuo koronaviruso, nors neaišku nei kada, nei kokį kiekį Tauragė gaus. Skelbiama, kad pirmosios „Pfizer“ vakcinos Lietuva gaus apie 10 000. Padalijus visiems, Tauragės apskričiai gal teks apie 800 vakcinos dozių.

Aptartas klausimas ir dėl kontrolės postų, kadangi nuo šio vidurnakčio ribojamas judėjimas tarp savivaldybių. Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės Margaritos Kudijanovos, kol kas dar vyksta derinimas dėl postų. Tauragės mieste išviso yra 11 blokavimo postų. Policija fizinę kontrolę vykdys keturiuose, kitur bus statomi kelio ženklai ir taip ribojamas judėjimas. Kol kas planuojama, kad pareigūnai vykdys fizinę kontrolę savaitgaliais ir švenčių metu. Gali tekti pasitelkti Šaulių organizacijos savanorius.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą