fbpx

Tauragės rajono bibliotekos pasimetė teisės aktuose ir neatsidaro

Dalintis:

Trečiadienį Vyriausybei leidus aptarnauti lankytojus bibliotekose, lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose erdvėse, gyventojai apsidžiaugė pagaliau galėsiantys gyvai išsirinkti patinkančias knygas. Tačiau penktadienio vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos socialiniame tinkle pasirodė pranešimas, kad šeštadienį tiek kaimiškieji filialai, tiek bibliotekos Tauragėje ir Skaudvilėje durų skaitytojams neatvers.

„Vakar įvairių laikraščių interneto svetainėse paskelbta, kad nuo kovo 6 dienos bus leidžiama lankytis bibliotekose. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo projekte numatyta, kad: „kai užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas sąlygos, galima fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekose. Labai atsiprašome, bet kol kas nėra priimto galutinio sprendimo dėl fizinio apsilankymo bibliotekose, taigi kol kas negalėsime Jūsų aptarnauti kontaktiniu būdu nei Tauragėje, nei rajono filialuose. Dirbame kaip jau tapo įprasta – bekontakčiu būdu“, – paskelbė biblioteka (kalba netaisyta, – red.).

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su Lietuvos Vyriausybės Ryšių su visuomene skyriaus patarėja Žydre Ličiene ir paprašė išaiškinimo, kas leidžiama bibliotekoms, o kas ne.

– Bibliotekos gali aptarnauti skaitytojus fiziškai. Žmonės gali ateiti, atnešti perskaitytas knygas ir išsirinkti naujų. Visi skaitytojai turi dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo, o bibliotekose turi būti užtikrintas srautų valdymas. Gal kam ir teks palaukti porą minučių už durų, kol išeis kitas skaitytojas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Vyriausybės atstovė.

Pašnekovė patvirtino, kad skaitytojai negali būti įleidžiami tik į skaityklas ar periodinių leidinių skyrių.

Vyriausybės nutarimas, sukėlęs sumaištį bibliotekininkams skamba taip:

„2.2.61. Draudžiamas kultūros įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus atvejus, kai užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos ir kai:

2.2.61.1. fiziškai aptarnaujami lankytojai bibliotekose;

2.2.61.2. lankomi pažintiniai ir mokomieji takai, parkai, muziejai, galerijos ir kitos ekspozicinės erdvės, zoologijos ir botanikos sodai, esantys atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius“.

Ką tik su „Tauragės kurjeriu“ susiekė Tauragės viešosios bibliotekos vadovė Meilutė Parnarauskienė ir patikino žinanti, kad „Vyriausybės nutarimas yra“, bet biblioteka dar turinti sulaukti kultūros ministro įsakymo, todėl rytoj durų dar neatvers ir skaitytojų į vidų neįleis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą