Tauragės ugniagesių vadas: „Gal iki metų vidurio baigsis šios problemos“

Dalintis:

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai-gelbėtojai 2020-aisiais į gaisrus skubėjo 122 kartus, atlikti gelbėjimo darbus, padėti policijai, medikams prireikė net 200 kartų. Vis dėlto gaisrų pernai kilo mažiau nei 2019-aisiais, pasidžiaugti galima ir tuo, kad nuo 2017 metų rajono gaisruose nežuvo nė vienas žmogus.  

Pernai Tauragės rajono vandens telkiniuose nuskendo tik vienas žmogus – 2020-ųjų sausio 2 dieną ugniagesiai-gelbėtojai Jūros upėje rado nuskendusios anksčiau dingusios 59-erių metų moters kūną.

Anot Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovo Raimondo Matučio, visi gaisrai ir nelaimės skaudžios, tačiau kaip skaudžiausią įvykį jis prisimena pernai kovą ties posūkiu į Dauglaukį įvykusią avariją, po kurios ugniagesiams-gelbėtojams teko iš automobilio ištraukti žuvusią vairuotoją ir jos dukrą. Po tokių įvykių ugniagesiams-gelbėtojams visuomet siūloma psichologo pagalba. R.Matutis, kaip tarnybos vadovas, apie įvykius, galėjusius gelbėtojams sukelti psichologinių išgyvenimų, praneša Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos psichologei, o ši susisiekia su darbuotojais.

R.Matutis atskleidžia – pernai šalyje paskelbtas karantinas suvaržė ir apsunkino Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbą. Tarnyba negalėjo surengti visų numatytų prevencinių akcijų, pratybų, į šiuos metus perkėlė dėl karantino neatliktus planinius ligoninių ir slaugos įstaigų patikrinimus. Tik tarp karantinų, liepą, spėta surengti bendrą renginį su policijos pareigūnais ir Visuomenės sveikatos biuro specialistais prie Liberty beach tvenkinio.

2020 metais Tauragės rajone kilo 46 gaisrais mažiau nei 2019-aisiais.

– Galbūt būdami namuose žmonės laiku pastebėdavo kilus gaisrą ir patys užgesindavo, gal naudos davė 2019 metais vykdyta prevencinė priemonė „Gyvenkime saugiai“, aplankėme 2000 būstų, o gal žmonės tapo sąmoningesni – prižiūri, išvalo kaminus, – svarstė R.Matutis.

Vis dėlto praėjusius metus užbaigę be koronaviruso trikdžių, vos prasidėjus metams su šia problema susidūrė ir ugniagesiai – teko izoliuoti vienos pamainos skyrių, kadangi vienas ugniagesys-gelbėtojas susirgo COVID-19.

Iš viso Tauragės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirba 53 darbuotojai, iš jų 46 – ugniagesiai-gelbėtojai, 4 – priešgaisrinės priežiūros specialistai.

Pasak Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovo, 2020-aisiais truputį padidėjo ugniagesių-gelbėtojų atlyginimai. Atėjęs dirbti naujas žmogus gauna beveik 700 Eur, o pamainos vadas uždirba ir 1000 eurų.

R.Matutis patikino, kad tarnyba neturi problemų nei dėl technikos, nei dėl aprangos. Seniausias gaisrinis „Renault“ markės automobilis yra 1999 metų, tačiau jo būklė gera. Kiti – 2016 metų. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas pasidžiaugė, kad pernai tarnyba įsigijo dar du hidrokostiumus, su kuriais nenuskęsi, nes plūduriuoji ant vandens. Iki šiol tarnyba turėjo tris tokius kostiumus. Anot R.Matučio, tarnyba pernai gavo ir naują valtį su varikliu, dvejas neskęstančias gelbėjimo roges, kurios tinka vasarą ant vandens ir žiemą ant ledo. Lėšų šioms priemonėms skyrė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

– Pernai kaip niekad gavome viską, ką užsakėme, – sakė R.Matutis ir pusiau juokais patikslino, kad Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, prie kurios Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba prijungta nuo 2019 metų, jų neskriaudžia. Pašnekovas dar pasidžiaugė, kad gavo ugniagesių-gelbėtojų drabužių džiovinimo spintą, kurioje apranga išdžiūva per valandą, tokia kainuoja apie 5500 eurų, ir 28 ugniagesių-gelbėtojų uniformų komplektus.

Paklaustas, ko tikisi iš 2021-ųjų, R.Matutis sakė norįs, kad kuo greičiau baigtųsi koronaviruso pandemija ir tarnyba galėtų grįžti į ankstesnį darbo režimą, kad žmonės galėtų vieni su kitais bendrauti, gyventi ir jaustis saugiai.

– Gal iki metų vidurio baigsis šios problemos ir galėsime vykdyti suplanuotus darbus, – viliasi Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą