fbpx

Tauragės vairavimo instruktoriai protestą palaikė, Vyriausybė leido dirbti

Dalintis:

Vyriausybės nenoras leisti dirbti vairavimo mokykloms, tačiau siekis leisti laikyti praktinius vairavimo egzaminus „Regitroje“ sukėlė visuomenės pasipriešinimą. Penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose trečiadienį surengti protestai, kuriuos palaikė ir Tauragėje dirbantys vairavimo instruktoriai. Protestas vyko Vyriausybės posėdžio, po kurio galiausiai pranešta gera naujiena, metu.

Šalyje sugriežtinus karantiną, sustabdyti praktiniai vairavimo užsiėmimai. Būsimieji vairuotojai gal ir gali palaukti geresnės situacijos, tačiau ką daryti tiems, kas dėl nusižengimų prarado vairuotojo pažymėjimus ir pasibaigus nuobaudos terminui negali jų atgauti? Kai kam tai ne tik apsunkinimas, bet ir rizika likti be pajamų šaltinio. Ministrų kabinetas buvo prabilęs tik apie galimybę leisti praktinius egzaminus „Regitroje“, vairavimo mokyklos liko pamirštos. Mokytis ir mokyti vairuoti norintys žmonės nutarė nelaukti ir rinktis į protesto akciją, kuri vyko trečiadienį, Vyriausybės posėdžio metu, penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Protestuotojai nutarė reikalauti ne tik galimybės laikyti egzaminus, bet ir teisės jiems tinkamai pasiruošti su vairavimo instruktoriumi.

Tauragėje vairavimo mokančios „Jonvairos“ direktorius Remigijus Jonutis „Tauragės kurjeriui“ dar prieš protesto akciją sakė, kad nuo gruodžio sustabdytas praktinis vairavimo mokymas ne tik vairavimo mokykloms reiškė finansinius nuostolius, bet ir sukėlė sunkumų gyventojams, siekiantiems įgyti teisę vairuoti. Pašnekovas įžvelgė ir dar vieną problemą.

– Mums skambino bent 20 žmonių, kuriems reikia papildomo vairavimo mokymo, kad atgautų už pažeidimus prarastą vairuotojo pažymėjimą. „Regitra“ juos priimtų, mes teorinę dalį galime pravesti, tačiau praktinės – niekaip. Štai vienas atvejis – žmogus prarado vairuotojo pažymėjimą, „Regitroje“ išlaikė reikiamus egzaminus, gruodį suėjus terminui nuvyko į policiją tikėdamasis atsiimti pažymėjimą. Tačiau ten sužinojo, kad reikalingas ir papildomo mokymo pažymėjimas. Taip jam teisių praradimas užsitęsė gerokai ilgiau, nei jis buvo nubaustas. Tikėtina, kad dalis vairuotojų taip ir darbo galėjo netekti, – svarstė R.Jonutis. – Nekreipiamas dėmesys į žmogų. „Regitra“ pasiruošusi, o mes ne?

Vairavimo instruktoriai. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pašnekovas vardijo ir daugiau pavyzdžių. Vienas skambinusių vairuotojų savo pažymėjimą turėjo atgauti vasario 23-iąją, bent keturi skambinusieji teisę vairuoti tikėjosi atgauti dar sausį. Tačiau dėl Vyriausybės draudimo organizuoti praktinius užsiėmimus jų nuobaudos gerokai išsitęsė.

– Reikia ieškoti bendrų sprendimų, o ne drausti ir liepti laukti. Kai kurie laiku neatgavę teisės vairuoti ir darbų netenka. Ką jiems daryti, kai dėl karantino ir taip didžiulis nedarbas? Manau, kas nors gali ir į teismą dėl to kreiptis, – kalbėjo R.Jonutis.

Dvi Tauragėje veikiančios vairavimo mokyklos – „Eismo gidas“ ir „Jonvaira“ savo mokomuosius automobilius trečiadienį 13 val. išrikiavo prie Tauragės bendruomenių namų. Mokomieji automobiliai, palaikydami protesto akcijas didžiuosiuose miestuose, pajudėjo aplink Tauragės miestą, prasukdami ir pro „Regitrą“.

Susivienijimas davė vaisių, iškart po Vyriausybės posėdžio paskelbta, kad nuo kovo 10 dienos leidžiama teikti transporto priemonių vairavimo mokymo ir egzaminavimo paslaugas. Mokymo įstaigos turės užtikrinti saugų šių paslaugų teikimą, o ateityje bus sprendžiama ir dėl privalomo testavimo COVID-19 nustatyti.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą