„Tauragės vandenys“ ir Pagėgių komunalinis ūkis nesijungs

Dalintis:

Tauragės ir Pagėgių vandentvarkos įmonės nesijungs, kaip buvo planuota prieš metus. Nutraukti derybas dėl įmonių – Pagėgių komunalinis ūkio ir „Tauragės vandenų“ – jungimo ryžosi Pagėgių savivaldybės taryba. Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius sako – jei valdžia neduoda pinigų reorganizacijai, nebus ir susijungimo.

Maždaug prieš metus ir Tauragės, ir Pagėgių savivaldybių tarybos buvo priėmusios sprendimus reorganizuoti abiejų savivaldybių vandentvarkos įmones. Nutarta, kad vandentvarkos paslaugas Tauragės ir Pagėgių savivaldybėse teiks viena įmonė.

Tauragės rajono savivaldybės taryba dar 2020 metų pabaigoje pasidavė Aplinkos ministerijos suregztam pertvarkos planui ir buvo pasišovusi sujungti geriamojo vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo paslaugas teikiančias įmones, mat ministerija buvo pažadėjusi, kad po sujungimo naujoji įmonė galės pasinaudoti 80 procentų subsidija iš Europos Sąjungos fondų vandentvarkos projektams vykdyti.

Abiejų savivaldybių tarybos buvo įpareigojusios savivaldybių administracijas iki 2021 metų gruodžio 31 dienos susiderėti dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo uždarųjų akcinių bendrovių reorganizavimo ir pateikti šio reorganizavimo veiksmų planą. Derybos buvo prasidėjusios, net pasklido kalbos, kad sujungus gretimų savivaldybių įmones vanduo vartotojams brangs, tačiau joks planas parengtas taip ir nebuvo. Prieš pat Naujuosius metus Pagėgių savivaldybės taryba ankstesniuosius sprendimus dėl įmonių reorganizacijos panaikino.

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius nei džiaugiasi, nei liūdi, kad, jo žodžiais tariant, nieko taip ir nevyko.

– Kadangi buvo duotas terminas, o niekas neįvyko, tai ir nutraukėme derybas. Tiksliau, derybos įvyko, bet tuomet valdžia buvo pažadėjusi, kad prie reformos prisidės. Aplinkos ministerija žadėjo. Pasikeitus valdžiai, naujoji valdžia šitų lėšų neturi. O sąlyga buvo tokia – mes sutvarkom savo ūkį ir atiduodam tvarkingą. Bent jau didžiąsias problemas sutvarkom. Kai lėšų neliko, laikas atėjo atsiskaityti, mes panaikinom tą sprendimą, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Pagėgių savivaldybės meras.

Kada derybos dėl įmonių sujungimo galėtų atsinaujinti, V.Bendaravičius nenumano.

Tauragės savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis sako, kad Pagėgių savivaldybės taryba, priėmusi sprendimą nutraukti derybas, teisi.

– Jie teisūs, aišku, kad valstybė pinigų neduos. Kaip čia pasakius – valstybė prašo visų geranoriškai jungtis ir stambintis, o pinigų tam neturi. Kai po 2023 metų bus įgyvendintos Europos Sąjungos direktyvos, kad 98 procentai gyventojų turi prisijungti prie nuotekų tinklų, tada gal ir pinigėlių atsiras reorganizacijai. O dabar tokių savanorių vargiai atsiras, jei paimi silpnesnį ūkį, reikia investuoti, – mano „Tauragės vandenų“ vadovas E.Anulis.

Paklaustas, tai ar džiaugiasi, ar liūdi, kad įmonės nebesijungs, E.Anulis atsakė, kad Tauragei reikia ne Pagėgių, o pinigų.

– Mes norėjom gauti keletą milijonų išplėsti nuotekų valyklai, į kurią jau reikia investuoti, – atskleidė E.Anulis.

Įmonės vadovas tikisi, kad jau šiemet prie nuotekų tinklų Tauragės rajone bus prisijungę daugiau nei apie 98 proc. vartotojų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą