Tauragiškė: kuo nuvažiuoti pas gydytoją, kai nėra autobuso?

Dalintis:

Tauragės autobusų parkui nutraukus maršrutus į sostinę, savo automobilių neturintys tauragiškiai, ypač senyvo amžiaus, patenka į bėdą – negali paskirtu laiku nuvykti į gydymo įstaigas. Šeimos gerovės centro direktorė Lina Baziliauskienė neneigia – karantino metu prašymų nuvežti į gydymo įstaigas kituose miestuose padaugėjo ir ne visus juos įmanoma patenkinti.

„Renginiams pinigų užtenka“

– Birželio 8 dieną, 8 valandą, turiu būti gydymo įstaigoje Vilniuje. Seniau iš Tauragės autobusas į sostinę išvažiuodavo 4.30 val., dabar tokio ankstyvo maršruto nebėra. Sušvelninus karantino sąlygas kai kurie Tauragės autobusų parko maršrutai buvo grąžinti, o į Vilnių ne. Į Vilnių iš Tauragės važiuoja tik kitų miestų autobusų parkų autobusai, tačiau ne taip anksti, kaip reikia važiuojant į gydymo įstaigas. Kaip man nuvažiuoti pas gydytoją? Neturiu pinigų kam nors privačiai sumokėti už kelionę arba tiek, kad iš vakaro išvažiuočiau autobusu ir galėčiau pernakvoti sostinės viešbutyje. Aš ne viena tokia esu, – „Tauragės kurjerio“ redakcijoje ašarą braukė neįgali, sunkiai vaikštanti tauragiškė Klementina.

Moteris stebėjosi, kad Tauragės autobusų parkas, savivaldybės kontroliuojama įstaiga, neturi lėšų tokiems maršrutams kompensuoti:

– Sėdintys savivaldybėje turi mašinas, tai nė nepagalvoja, kad yra tokių, kuriems autobusai labai reikalingi. Renginiams pinigų užtenka, o kompensuoti svarbiems autobusų maršrutams ne.

Važiuoja du kartus per savaitę

Šeimos gerovės centro direktorė Lina Baziliauskienė patvirtino, kad gyventojų prašymų nuvežti į medicinos įstaigas kituose miestuose jos vadovaujama įstaiga pastaruoju metu sulaukia daugiau, ypač jų daug buvo per griežtesnį karantino laikotarpį, kai sumažėjo autobusų maršrutų į didmiesčius. Ji pripažįsta, kad ne visus prašymus pavyksta patenkinti.

Šio centro socialinė darbuotoja Rasa Piečienė paantrino, kad dažniausiai prašoma nuvežti į gydymo įstaigas Klaipėdoje ir Kaune, į Vilnių – rečiau. Anot R.Piečienės, karantino laikotarpiu autobusų parkas kai kuriuos maršrutus suretino, kai kuriuos visai panaikino, tad automobilių neturintys gyventojai išties pateko į bėdą. Nemažai besikreipiančiųjų pagalbos – onkologiniai ligoniai. Šeimos gerovės centro autobusas į gydymo įstaigas kituose miestuose pastaruoju metu važiuoja du kartus per savaitę, tačiau tiek kartų ne visada pakanka poreikiams patenkinti. Centras turi du mikroautobusus, tačiau, pasak R.Piečienės, transporto reikia ir vietoje.

Už nuvežimą į gydymo įstaigas Šeimos gerovės centro mikroautobusu gyventojams mokėti reikia pagal finansinę padėtį. Jei gaunamos mėnesinės pajamos mažesnės nei 384 eurai, kelionė tokiam žmogui vieną kartą per metus nekainuoja. Tiems, kuriems reikia mokėti, 1 km kelionės šiuo metu atsieina 37 ct, tačiau Tauragės rajono savivaldybės tarybos bus prašoma šį įkainį sumažinti iki 20 ct už kilometrą, toks įkainis taikomas Tauragės rajono neįgaliųjų draugijoje.

Veža tik neįgaliuosius

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus patikslino, kad važiuojantiems ne rajono teritorijoje reikia susimokėti 20 ct už kilometrą pirmyn ir atgal, net jei žmogus važiuoja į vieną pusę, pavyzdžiui, gydytis ligoninėje, nes transporto priemonė vis tiek turi grįžti į Tauragę. Jei vienu metu važiuoja keli žmonės, kelionės išlaidas jie pasidalija. Tauragės rajono neįgaliųjų draugija pavėžėjimo į gydymo įstaigas paslaugą teikia tik neįgaliesiems (įskaitant ir vaikus), tačiau nebūtinai draugijos nariams.

Būtent šios draugijos transportu į redakciją skambinusi Klementina buvo pavėžėta iki Kryžkalnio, o iš ten jau Klaipėdos autobusų parko autobusu nuvažiavo į Vilnių.

Gali nuvežti gulinčius

Saulius Oželis. Asmeninio albumo nuotrauka

Į gydymo įstaigas veža ir Maltos ordinas. Tauragės maltiečių vadovas Saulius Oželis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad turi ne tik mikroautobusą, lengvąjį automobilį, kuriuo nepasiturintiesiems vežioja sriubą, bet ir buvusį greitosios medicinos pagalbos automobilį, kuriuo gali vežti ir gulinčius žmones. Pirmadienį tokį ligonį maltiečiai vežė iš Pagramančio į Vilnių.

– Į medicinos įstaigas kitame mieste tenka važiuoti vidutiniškai tris kartus per savaitę, dažniausiai į Klaipėdą ir Kauną, tačiau pasitaiko, kad vieną dieną visi trys mūsų automobiliai išveža ligonius į medicinos įstaigas. Pagalbos nuvežti į gydymo įstaigas kituose miestuose prašo ne tik senjorai, bet ir mamos su vaikais, – sakė S.Oželis.

Pasak S.Oželio, pagal vykdomą skurdo mažinimo projektą Tauragės maltiečiai savo prižiūrimus 60 senjorų į medicinos įstaigas nuveža nemokamai, kitų gyventojų prašoma susimokėti tik už kurą, tačiau atsižvelgiama į gaunamas pajamas. Vairuotojas – savanoris, tad jokie kiti mokesčiai neskaičiuojami. Kelionė į medicinos įstaigą Klaipėdoje atsieina apie 20 eurų.

– Jei kam tik reikės, sakykite, kad žmonės į mus kreiptųsi, – paprašė pašnekovas.

Maršruto negrąžins

Autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius. TK archyvo nuotrauka

Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius patikino, kad Tauragės autobusai į sostinę nebevyks – maršrutas panaikintas.

– Labai gaila, bet toks sprendimas buvo priimtas dėl mažo keleivių srauto, – sakė Tauragės autobusų parko vadovas.

Internetinėje svetainėje bilietai.lt radome, kad anksčiausiai į Vilnių iš Tauragės „Kautra“ autobusu galima išvykti 8.30 val., Vilniuje žmogus būtų 13.05 val. Bilieto kaina – 21,2 Eur. Vėliau važiuojančiais kitų miestų autobusais kelionė į sostinę atsieina 17–18 eurų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą