Tauragiškių jokios tvoros nesulaiko  

Dalintis:

„Lietuvos geležinkelių“ bendrovė Tauragėje prie geležinkelio bėgių tarp Gaurės ir Vytauto gatvių užtvėrė tvorą, kad žmonės nevaikščiotų draudžiamoje vietoje. Dėl to nukentėjo prie pat naujosios tvoros gyvenanti šeima – praėjimo nerandantys tauragiškiai išlaužė jų sklypo tvorą. Sklypo šeimininkai kreipėsi į „Lietuvos geležinkelius“, o kol šie suras sprendimo būdą, išrovė krūmą, atkėlė savo tvorą ir paliko tarpą praeiti.

Sulaukė grasinimų

Per geležinkelio bėgius, nepaisydami draudžiamųjų ženklų, į darbą ir prekybos centrus traukiantys gyventojai kelia pavojų savo gyvybei. Užbėgdami nelaimėms už akių „Lietuvos geležinkeliai“ pastatė tvorą, tačiau pažeidėjai rado išeitį – ėmė kartis per Gaurės g. 1 namo sklypo tvorą.

Kaip pasakojo šio namo šeimininkas Alfonsas Tūbutis, neradę praėjimo, žmonės įeidavo per vartelius į jų kiemą, po to lipdavo per tvorą ir vis tiek eidavo per geležinkelio bėgius. A.Tūbutis sako, kad per jo sklypo tvorą lipdavo tiek seni, tiek jauni žmonės. Vieni gražiai paprašydavo praleisti, kiti chuliganiškai suniokojo krūmus ir išlaužė tvorą.

– Sulaukiau ir grasinimų, kad išdaužys namo langus, jei nepraleisiu. Net į galvą pasiūlė, – pasakojo A.Tūbutis. – Nenoriu problemų, todėl savo sklype išroviau krūmą, iki kurio buvo nutiesta geležinkeliečių tvora ir atkėliau savo tvorą arčiau. Geležinkeliečių tvoros neliečiau. Liko tarpas praeiti. O ką man daryti? Apie tai pranešiau „Lietuvos geležinkeliams“. Pats skambinau jų atstovams ir į Vilnių, ir į Klaipėdą.

Reikėtų saugaus praėjimo

Alfonsas Tūbutis patikino, kad žmonės per bėgius šioje vietoje vaikšto jau daug metų. Tarybiniais laikais čia buvo pervaža. Kiek jis pamena, šioje vietoje per daugelį metų įvyko tik viena nelaimė – maždaug prieš penkiolika metų eidama per bėgius žuvo klausos sutrikimų turėjusi pagyvenusi moteris.

– Jei geležinkeliečiai nori, kad žmonės neitų per bėgius, turėjo užtverti tvorą iki pat Oko miško, o ne sudaryti sąlygas sugadinti mano šeimos turtą. Tarp chuliganizmo ir geležinkeliečių tvoros, kuri baigiasi ties mano sklypu, yra priežastinis ryšys. Neturėčiau aš nukentėti dėl „Lietuvos geležinkelių“ sprendimo. Vis dėlto manau, kad turėtų įrengti saugų praėjimą, gal su šviesoforu, – įsitikinęs geležinkelio pašonėje gyvenantis vyras.

Mums besikalbant iš Vytauto gatvės pusės pro tarpą tarp kiemo ir apsauginės tvoros praėjo keletas jaunų žmonių. Eidama moteris tarstelėjo, kad „kažkoks šaunuolis padarė praėjimą“.

„Lietuvos geležinkelių“ sustatyti ženklai „Pašaliniams vaikščioti draudžiama“ per geležinkelį įpratusiems vaikščioti gyventojams nė motais. Šių eilučių autorės pakalbinta jauna moteris sakė, kad per bėgius eina į prekybos centrą „Mere“, nes taip arčiau. Kitu atveju reiktų sukti didelį vingį. Paklausti, kodėl rizikuoja taip eiti, moteris patikino, kad pasižiūri prieš eidama, ar neatvažiuoja traukinys, įsitikina, ar saugu, ir pridūrė – gyventi dar nori.

Tvorą pailgins

– Tvora Tauragės mieste buvo įrengta, siekiant apsaugoti gyventojus nuo nelaimingų

atsitikimų pavojingoje geležinkelio zonoje. Šioje vietoje anksčiau stovėjo ženklai

„Pašaliniams vaikščioti draudžiama“, tačiau ženklai buvo ignoruojami, žmonių srautai pavojingai intensyvėja, todėl, siekiant gyventojų saugumo ir išvengti skaudžių nelaimingų atsitikimų geležinkelyje pasekmių, buvo nuspręsta įrengti tvorą, – sakė AB „Lietuvos geležinkeliai“ Komunikacijos paslaugų vadovas Gintaras Liubinas.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovas informavo, kad tvora įrengta šiemet, rugpjūčio 10 dieną. Jos ilgis – 50 metrų. Po savaitės bendrovei pranešta, kad gyventojai pasidarė takelį šalia tvoros, todėl buvo priimtas sprendimas tvorą pratęsti išilgai geležinkelio dar papildomai apie 10 metrų.

– Šiuo metu organizuojamas medžiagų pirkimas, o darbai bus atlikti rugsėjo mėnesį.

Vienas saugiausių pėsčiųjų perėjos sprendinių yra požeminė perėja, kurios

įrengimą turėtų inicijuoti ir už savo lėšas įrengti savivaldybė. LTG grupė visuomet

remia tokius projektus ir kiek galėdama bendradarbiauja su savivaldybėmis. Vienas

naujausių tokio bendradarbiavimo pavyzdžių yra neseniai įrengta požeminė pėsčiųjų

perėja Vilniaus mieste Iešmininkų gatvėje, – „Tauragės kurjeriui“ sakė „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos paslaugų vadovas G.Liubinas.

 

 

 

 

 

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą