Automobilio remontas baigėsi avarija ir sulaužytais kaulais

Dalintis:

Praėjusių metų rugsėjį Tauragės rajono Gudlaukio kaime policijos pareigūnai rado į griovį nuvažiavusį „Peugeot“ markės automobilį. Transporto priemonė buvo tuščia, tad laikyta, kad eismo nelaimės kaltininkas paspruko. Vėliau vyras pareigūnams prisistatė ir ėmė aiškėti avarijos aplinkybės, kurias antradienį nagrinėjo Tauragės apylinkės teismas.

Saugant teismo darbuotojus ir posėdžių dalyvius teismo posėdis organizuotas nuotoliniu būdu, „Tauragės kurjerio“ žurnalistė šįkart pakviesta dalyvauti posėdyje iš teismo apklausų kambario. Vos atvertus kaltinamojo A.K. bylą, keturis kartus teistas 20-metis paprašė žurnalistų, kad spaudoje nebūtų minimi jo vardas ir pavardė. Jaunuolis kaltinamas tuo, kad būdamas neblaivus sukėlė avariją, kurios metu sužalotas žmogus.

Nelaimė įvyko rugsėjo 26-ąją paryčiais. A.K. teismui pasakojo, kad vakare atvyko pas kaimyną remontuoti įsigyto „Peugeot 406“ markės automobilio, kuris neturėjo galiojančio techninės apžiūros talono. O.B. skolino savo įrankius, dalijosi patarimais remonto metu ir tuo pačiu su dar vienu vyru vartojo alkoholinius gėrimus.

– Pas O.B. atvykau apie 18 valandą. Neturėjau vairuotojo pažymėjimo. Norėjau susitvarkyti automobilį, kad šis praeitų techninę apžiūrą ir tada laikyti teises. Mašina vis užgesdavo, tai aš pats tvarkiau, O.B. tik patarinėjo, nes geriau nusimanė. <…> Buvo jau gal 3.10 val., kai nutariau pabandyti važiuoti su mašina ir patikrinti, ar užges. Važinėjom po kaimą, sukom link Sungailiškių ir posūkyje užgeso mašina. Nėjo pasukti vairo ir įvažiavau į griovį, – teismui pasakojo kaltinamasis A.K.

Vaikinas tvirtino po avarijos patyręs šoką, todėl susirado O.B. telefoną ir paskambino savo mamai, kad ši padėtų. Atvykusi moteris parvežė girtą O.B. namo, o savo sūnų nugabeno į ligoninę. Gydymo įstaigoje jaunuolis tvirtino susižalojęs važiuodamas paspirtuku. Medikai nustatė, kad jaunam vyrui lūžo raktikaulis.

Išaušus rytui, medikų pagalbos pasiprašė ir O.B. – vyras pajuto, kad skauda koją ir negali paeiti. Ligoninėje jis papasakojo, kad įvyko avarija, kurios metu, kaip vėliau paaiškėjo, jam lūžo šlaunikaulis.

Jau sutvarstytas A.K. grįžo į avarijos vietą pasižiūrėti savo automobilio, prie kurio jį pasitiko policijos pareigūnai.

– Panika man buvo, šokas. Nė nepamenu, kaip draugą iš mašinos ištraukiau. Todėl ir policijai neskambinau. <…> Blogai vertinu savo poelgį, – sakė A.K.

Teismas pagarsino, kad gautas Valstybinės ligonių kasos civilinis ieškinys už O.B. gydymą – 2424 Eur.

Baigiamojoje kalboje prokuroras tvirtino, kad A.K. privalėjo apie eismo nelaimę pranešti policijos pareigūnams. Ir nors kaltinamasis tvirtino buvęs šoko būsenos, su mama nuvykęs į ligoninę siekė nuslėpti avarijos padarinius. Dėl to, kad vairuotojas pasišalino iš įvykio vietos apie tai nepranešęs, traktuojama, kad jis vairavo neblaivus.

– Sunkinanti aplinkybė – kad A.K. yra recidyvistas – teistas, jam skirta bausmė buvo atidėta ir nesuėjęs terminas, o jis vėl padarė nusikaltimą. Kitos išeities nėra, turi būti skirta reali laisvės atėmimo bausmė, – skirti A.K. subendrintą su ankstesniuoju nuosprendžiu 2 metų laisvės atėmimo bausmę ir trejiems metams uždrausti vairuoti teismo prašė prokuroras.

Kaltinamasis savo baigiamojoje kalboje tvirtino besigailintis savo veiksmų, prašė neskirti realios laisvės atėmimo bausmės, nes tai apsunkintų galimybes atlyginti ligonių kasai civilinį ieškinį.

Nuosprendį teismas skelbs vasario 22 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą