fbpx

Automobilių pardavėjui už apgavystes gresia didžiulės baudos

Dalintis:

Naudotais automobiliais prekiaujantis tauragiškis Arūnas A. ir jo individuali įmonė – teisėsaugininkų akiratyje. Įmonės savininkas stojo prieš teismą už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą ir melagingų deklaracijų apie įmonės pajamas teikimą. Gresia milžiniškos baudos.

Ant Tauragės apylinkės teismo stalo nugulė 2017 metus siekiančių įvykių byla. Tauragiškis Arūnas A. ir jo individuali įmonė kaltinami apgaulingu apskaitos tvarkymu bei klaidingų duomenų apie pajamas teikimu nuo 2017-ųjų sausio 1-osios iki tų pačių metų spalio mėnesio. Kaltinamajame akte teigiama, kad Arūnas A. buhalteriui nepateikė automobilio įsigijimo iš užsienio sąskaitos, tad ji nebuvo įtraukta į apskaitą. Be to, kai kuriose buhalteriui pateiktose automobilių pirkimo-pardavimo sąskaitose buvo nurodoma, kad transporto priemonės įsigytos brangiau nei iš tikrųjų. Galiausiai į deklaracijas buvo įrašomi klaidingi duomenys apie įmonės pajamas. Skaičiuojama, kad valstybės biudžetui dėl tokių veiksmų nesumokėta daugiau nei 25 tūkst. Eur PVM. Valstybinė mokesčių inspekcija pateikė 12 518 Eur civilinį ieškinį, nes dalis žalos jau atlyginta.

Pirmadienį vykusiame teismo posėdyje pasirodė kaltinamasis, įmonės atstovu prisistatė advokatas Antanas Lekstutis. Salėn kviesti dar du žmonės, kurie pateikė laidavimo prašymus – kaltinamasis gali teikti prašymą atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, kai laiduotoju tampa kitas asmuo.

Teismas apklausė įmonės, kaip juridinio asmens, ir jos vadovo Arūno A. laiduotojais siekiančius tapti žmones. Abu – geri Arūno A. pažįstami, patikino, kad nuo vaikystės laikų. Įmonės laiduotoja pasisiūliusi tapti S.V. tvirtino įgijusi teisinį išsilavinimą ir anksčiau dirbusi Teisingumo ministerijoje bei esanti Arūno A. svainė. Kaltinamojo laiduotoju siūlėsi tapti vaikystės draugu prisistatęs R.V., tvirtinęs, kad vadovauja panašia veikla besiverčiančiai įmonei.

Teismo klausiamas Arūnas A. tvirtino, kad tvarkant buhalterinę apskaitą tiesiog įsivėlė aplaidumo klaida. Esą verslui buvo sėkmingi metai, teko daug dirbti, o Prancūzijoje automobiliai perkami ne po vieną, o dešimtimis.

Prieš sakant baigiamąsias kalbas prokurorė paskelbė, kad kaltinamasis yra baustas administracine tvarka – už nurodytus melagingus duomenis administracinėje byloje, kuri buvo nagrinėjama 2019 metais. Taip pat bausta jo įmonė už tai, kad deklaravo mažesnes sumas nei uždirbo.

– Laidavimo prašymai negali būti tenkinti. Pateikti duomenys rodo, kad ir kaltinamasis, ir įmonė yra bausti, teikė melagingus duomenis. Įmonė jau bausta, kad mažai pajamų apskaitė, – teismui baigiamojoje kalboje sakė prokurorė Laima Rokanskienė, prašydama Arūnui A. skirti 18 tūkst. eurų baudą, o jo valdomai įmonei – 20 tūkst. eurų baudą.

Advokatas A.Lekstutis teismui rėžė, kad administracinės nuobaudos nebegalioja praėjus 2 metams, tad jų net ir priminti kaltinamajam nebegalima.

– Žmogiškumas neleistų vieną žmogų nubausti dviem bausmėmis, – prokurorės siekį skirti po baudą ir kaltinamajam, ir jo valdomai įmonei komentavo baigiamojoje kalboje advokatas.

Teismas nuosprendį šioje byloje skelbs spalio 22 dieną.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą