fbpx

Avarijos kaltininkas belangės išvengė

Dalintis:

Ne sykį teistas A.K. į teisėsaugos akiratį šįkart pateko dėl avarijos, kurios metu nukentėjo pats ir dar kartu važiavęs O.B. – abu patyrė kaulų lūžius. Nors vyrai tarpusavyje sutarė taikiai, kaltinamajam teks apmokėti ligonių kasos gydymui skirtas išlaidas.

21-erių A.K. Tauragės apylinkės teismui aiškintis turėjo dėl nelaimingo atsitikimo, kai konsultuojamas O.B. jo garaže praėjusių metų rugsėjo 25-osios vakarą remontavo savo „Peugeot 406“ markės automobilį. Baigęs remontą norėjo išbandyti, ar viskas gerai pavyko, sėdo į automobilį kartu su neblaiviu O.B. pasivažinėti. A.K. neturėjo vairuotojo pažymėjimo, automobilis buvo nedraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir be techninės apžiūros. Mašina buvo registruota ankstesnio savininko vardu – perregistruoti ją savo vardu A.K. teigė ketinęs po remonto. Naktį bevažiuojant kaimo keliukais paaiškėjo, kad gedimo pašalinti nepavyko – posūkyje transporto priemonė užgeso, vairavusiam A.K. nepavyko suvaldyti mašinos ir ji nuskriejo į griovį.

Teisme A.K. pasakojo įvykio metu patyręs šoką, O.B. telefonu paskambinęs mamai ir paprašęs, kad ši pagelbėtų. Visiškai girtą draugą A.K. ištraukė iš sumaitoto „Peugeot 406“, įsodino į mamos automobilį ir parvežė namo, o pats pasiprašė nuvežamas į ligoninę. Ten paaiškėjo, kad lūžęs raktikaulis. Jaunuolis neiškvietė į eismo nelaimės vietą nei policijos pareigūnų, nei medikams pasakė tiesą – tvirtino pargriuvęs važiuodamas paspirtuku. Teismą A.K. tikino, kad medikams melavo, nes buvo šoko būsenos.

Kitos dienos rytą į įvykio vietą savo automobilio apžiūrėti nuvykęs A.K. prie jo pamatė policijos pareigūnus, kuriems viską papasakojo ir prisipažino vairavęs.

Ryte nubudęs medikų pagalbos pasiprašė ir O.B. Paaiškėjo, kad eismo nelaimės metu jam lūžo šlaunikaulis.

Teisme nukentėjusysis nepareiškė civilinio ieškinio ir atlyginti žalos neprašė – teigė suprantąs, kad nelaimė įvyko netyčia. Tačiau civilinį ieškinį už O.B. gydymą pateikė Valstybinė ligonių kasa, reikalaudama priteisti 2424 Eur.

Kadangi iškart po nelaimės nebuvo iškviesti policijos pareigūnai, traktuojama, kad A.K. vengė blaivumo patikrinimo ir jam keltina byla kaip vairavusiam neblaiviam. Tauragės apylinkės teismas pripažino A.K. kaltu ir skyrė jam dvejų metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant dvejiems metams. Per visą bausmės vykdymo laikotarpį A.K. įpareigojamas neišvykti už gyvenamojo rajono ribų be prižiūrinčios institucijos leidimo. Taip pat teismas nusprendė, kad dvejus metus A.K. negalės įgyti vairuotojo pažymėjimo.

Teismo sprendimu „Peugeot 406“ konfiskuojamas, o Valstybinės ligonių kasos civilinis ieškinys tenkintas visiškai – A.K. turės sumokėti 2424 Eur.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą