fbpx

Baigta nagrinėti pastato Sartininkuose padegimo byla

Dalintis:

Prieš teismą stojo Tauragės rajono gyventojas Tadas Pamedys, įtariamas ūkinio pastato Sartininkuose tyčiniu padegimu ir apvogęs senyvą kaimo gyventoją.

Tadas Pamedys kaltinamas dviejų apysunkių tyčinių nusikaltimų įvykdymu: dėl praėjusių metų rugsėjo 25-osios naktį, apie 1 valandą, iš Sartininkų kaimo gyventojo pavogto telefono ir 6 pakelių cigarečių bei tą pačią naktį, apie 2 valandą, sukelto gaisro kito šio kaimo gyventojo ūkiniame pastate.

Į teismo posėdį, kurio metu buvo skelbiamos baigiamosios kalbos, atvyko kaltinamasis T.Pamedys ir vienas iš trijų nukentėjusiųjų, kiti du nukentėjusieji buvo apklausti ankstesniajame teismo posėdyje. Nukentėjusysis 71-erių Juozas į teismo posėdį atėjo pasiremdamas lazdele, vyras sunkiai vaikšto.

– Aš meluoti nežadu, – priesaiką, kad teismui sakys tik tiesą, sutrumpino Juozas.

Posėdžio metu nukentėjusysis kaltinamajam siūlė atsiimti po vagystės jo namuose paliktą ne jo telefoną.

– Atiduok manąjį. Man reikia broliui paskambinti, o tą pasiimk, jis ne mano, – vis įsiterpdavo Juozas.

Nukentėjusysis tvirtino, kad į jo namus vagis pateko išdaužęs langą. Dėl pavogto telefono ir išdaužto lango stiklo Juozas pareiškė 70 eurų ieškinį. Toje pat byloje nuo gaisro nukentėję Sartininkų kaimo gyventojai pareiškė 1500 ir 5000 eurų civilinius ieškinius.

Kaltinamasis T.Pamedys tiek ikiteisminio tyrimo, tiek teismo posėdžių metu parodymus dėl vagystės keitė kelis kartus, o dėl padegimo tikino, kad būdamas neblaivus nuėjo į ūkinį pastatą ir atsigulė, o gulėdamas užsirūkė. Nukritusi žiežirba ir sukėlusi gaisrą, jis išsigandęs ir pasprukęs.

Valstybinį kaltinimą palaikantis Tauragės rajono apylinkės prokuroras Nomedas Metrikis pabrėžė, kad užsidegus šienui T.Pamedys negesino liepsnų, neiškvietė ugniagesių, turto savininkų neatsiprašė. Nusikaltimus jis esą įvykdė vos po keleto dienų, kai buvo išbrauktas iš Probacijos tarnybos registro. T.Pamedys teistas keturis kartus dėl vagysčių ir smurtinių nusikaltimų. Prokuroras teismo prašė T.Pamedžiui skirti realią 1,5 metų laisvės atėmimo bausmę ir įpareigoti atlyginti civilinius ieškinius.

T.Pamedžio advokatas Rimvidas Valančius teismui įrodinėjo, kad jo ginamasis neįsibrovė į Juozo namus, o kartu su nukentėjusiuoju ir savo broliu girtavo pas jį. Esą tada, kai Juozas užmigo, paėmė jo telefoną ir išėjo. Advokatas prašė išteisinti T.Pamedį dėl vagystės, o dėl gaisro Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu perkvalifikuoti į turto sugadinimą dėl neatsargumo. T.Pamedžio gynėjas teismo taip pat prašė sumažinti civilinius ieškinius.

Savo teise į paskutinį žodį T.Pamedys nepasinaudojo.

– Neturiu, ką pasakyti, – tepasakė kaltinamasis.

Nuosprendis šioje byloje bus skelbiamas spalio 14-ąją.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą