fbpx

Bankomate ir kasos aparate – padirbtos kupiūros

Dalintis:

Vakar Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavo specialistų pranešimus apie tai, kad bankomate ir kasos aparate Tauragėje rasti padirbti pinigai. Pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) įvykių suvestinėje skelbiama, kad vakar gautos dvi Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento Ekspertizės ir techninio skyriaus specialisto išvados dėl netikrų banknotų. 50 eurų nominalo banknotas išimtas iš bankomato Dariaus ir Girėno gatvėje. Kitas, 10 eurų nominalo kupiūra išimta dar liepos mėnesį iš Pramonės gatvėje esančio kasos aparato.

Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl netikrų pinigų realizavimo.

Tauragės AVPK atstovė Lina Banienė atskleidė, kad pati populiariausia tarp padirbtų pinigų yra 50 eurų kupiūra, tačiau dažnai pasitaiko ir 10 eurų.

– Yra bankomatuose sistema, kuri iš karto nustato ar banknotas yra tikras/netikras. Tačiau tiksliau ir plačiau pakomentuoti gali tik banko atstovai. Netikrus pinigus surenka inkasatoriai ir juos perduoda Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento Ekspertizės ir techninio skyriui. Pareigūnai, gavę šių specialistų išvadas, pradeda ikiteisminius tyrimus, – pasakojo „Tauragės kurjerio“ skaitytojams L.Banienė. – Netikri Lietuvos apyvartoje esantys pinigai užsakomi ir atsisiunčiami iš įvairių internetinių tinklalapių. Atsisiųsti netikri pinigai panaudojami rinkoje. Jų įgijimas, laikymas ar realizavimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.

Komisariato atstovės tvirtinimu, dažniausiai padirbtais pinigais bandoma atsiskaityti už prekes turgavietėse, prekybos centruose bei bandoma juos įnešti į bankomatus.

Pareigūnai ragina likti budriais atsiskaitant grynaisiais pinigais. Gavus grąžą būtina atkreipti dėmesį į kupiūros kokybę, pagrindines apsaugos priemones, banknoto grublėtą paviršių, aiškiai matomus vandens ženklus, metalizuotas, hologramines juosteles ir fragmentus, juose besikeičiančius paveikslėlius. Netikri internetu atsisiųsti pinigai turi nestandartinius užrašus, tokius kaip „This is not legal“, „Copy“ ir kitus, nebūdingus tikriems pinigams. Polcijos pareigūnai ragina gavus tokią kupiūrą atnešti ją į artimiausią policijos komisariatą, nes bandymas realizuoti gali sukelti didelių problemų.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą