Buvusio TRATC‘o vadovo atostogos apkarto: gavo baudą

Dalintis:

Kelionė po Kroatiją ir Juodkalniją buvusiam Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktoriui Kęstučiui Komskiui baigėsi policijos pareigūnų surašytu protokolu ir bauda už saviizoliacijos nesilaikymą. Pareigūnų surašytą nutarimą K.Komskis apskundė teismui.

Buvęs Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Kęstutis Komskis vasarą su šeima atostogavo Kroatijoje, iš ten buvo nuvykęs į Juodkalniją. Po kelionės vyras grįžo į įprastą gyvenimo ritmą Pagėgių savivaldybėje. Tačiau Pagėgių policijos komisariato pareigūnai jam surašė administracinio nusižengimo protokolą ir skyrė 600 eurų baudą už saviizoliacijos nesilaikymą. Policijos nutarimą K.Komskis apskundė Tauragės apylinkės teismui, byla šią savaitę pradėta nagrinėti.

Nuotoliniu būdu surengtame teismo posėdyje K.Komskis pasakojo liepos 2–9 dienomis su šeima viešėjęs Kroatijoje. Užsukęs ir į kaimyninę Juodkalniją.

– Darėmės testus, Kroatija tuo metu buvo žaliojoje zonoje. Buvau tikras, kad man grįžus nereikėjo izoliuotis. Esu ūkininkas, o mano galvijai ganosi už 1,5 km – tai jei jau taip žiūrint, pažeidinėjau izoliaciją kasdien po kelis kartus, – teismui kalbėjo K.Komskis.

Kelionę į Kroatiją K.Komskis nusipirko iš kelionių agentūros. Grįžtant į Lietuvą reikėjo užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą, kuri buvusi labai paini, tad šį darbą jis patikėjo savo kelionių agentei.

– Agentė, pildydama anketą, padarė žmogišką klaidą. Mes iš Juodkalnijos vykome atgal į Kroatiją, – teismo paklaustas, iš kur į Lietuvą grįžo Komskių šeima, atsakė K.Komskis.

Pagėgių policijos komisariato atstovas į tai replikavo, kad nors ir grįžo iš Kroatijos, tačiau Juokdalnijoje Komskiai viešėjo tris dienas – būtent grįžus iš šios valstybės tuo laikotarpiu saviizoliacija buvo privaloma.

– Esu tikras, kad grįžau iš žaliosios zonos. Domėjausi tuo, Vilniaus oro uoste pasakė, kad grįžau iš žaliosios zonos. Panaikinkite baudą, – baigiamojoje kalboje teismo prašė K.Komskis.

Po teismo posėdžio telefonu „Tauragės kurjerio“ kalbintas K.Komskis sakė, kad nuo koronaviruso nesiskiepijo, tačiau reguliariai testuojasi.

– Pareigūnai pas mane atvyko paskutinę izoliacijos dieną. Tąkart jų pozicija buvo tokia – nepriėmė bilietų, nieko, sakė, jei nesutinku su protokolu, duoti į teismą. Gyvename teisinėje valstybėje, – savo tiesa įsitikinęs K.Komskis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė plačiau pakomentuoti šios situacijos negalėjo – jos teigimu, reikia peržiūrėti K.Komskio šeimos kelionės metu galiojusius teisės aktus ir kokioje zonoje tuo metu buvo jo lankytos šalys.

– Jei keliaujama per kelias šalis ir iš vienos grįžus izoliuotis reikia, o iš kitos ne, tuomet privaloma vadovautis tuo blogesniu atveju – izoliuotis. Tačiau konkrečiu atveju reikia žiūrėti tuomečius teisės aktus, – teigė G.Masiulionienė.

Tauragės apylinkės teismas nutartį šioje administracinėje byloje skelbs lapkričio 8 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą