Dar vienas atleistas mokyklos direktorius į teismą padavė merą

Dalintis:

Į teismą Tauragės savivaldybės merą padavė dar vienos reorganizuotos rajono mokyklos vadovas – Batakių pagrindinei mokyklai vadovavęs Rimvydas Varanavičius. Anot darbo netekusio mokyklos vadovo, iš darbo jis buvo atleistas nedarbingumo laikotarpiu, o tai neteisėta. Kone 40 metų Batakių mokykloje dirbęs R.Varanavičius teigia, kad iš jo pasityčiojo.  

Rimvydas Varanavičius Tauragės apylinkės teismo prašo pripažinti jo atleidimą iš pareigų neteisėtu ir panaikinti 2020 m. rugpjūčio 25 d. Tauragės rajono savivaldybės mero potvarkį dėl atleidimo iš direktoriaus pareigų. Rugpjūčio 31-oji buvo paskutinė R.Varanavičiaus darbo diena Batakių pagrindinėje mokykloje. Nuo rugsėjo 1-osios ši kaimo mokykla buvo prijungta prie Skaudvilės gimnazijos.

Atkreipiame dėmesį, kad šiame straipsnyje aprašoma byla – ne dėl atleidimo, kuris susijęs su neva netinkamu mokinio auklėjimu ir kurią R.Varanavičius jau laimėjo. Ši byla – dėl atleidimo, kai buvo reorganizuota, tai yra prijungta prie Skaudvilės gimnazijos, Batakių pagrindinė mokykla. Iš viso tokiu būdu buvo reorganizuotos 5 kaimų mokyklos. Visų jų direktoriai prieš pat rugsėjį buvo atleisti iš pareigų.

Iš pareigų atleistas R.Varanavičius neprašo jo grąžinti į darbą, tačiau iš atsakovų – rajono mero, savivaldybės tarybos ir savivaldybės administracijos – reikalauja priteisti jam vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo neteisėto atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos, taip pat išmokėti 6 vidutinių darbo užmokesčių dydžio kompensaciją – 5876 Eur, 5000 Eur neturtinę žalą ir dar bylinėjimosi išlaidas.

Kaip R.Varanavičius sakė „Tauragės kurjeriui“, savivaldybė iš darbo jį atleido nedarbingumo laikotarpiu, o tai esą neteisėta, todėl teisybės jis priverstas ieškoti teisme.

– 37-erius metus dirbau toje mokykloje, o atleido tokiu metu, kai mane turėjo operuoti, dar ir bronchitu susirgau. Dėl atleidimo nutrūko mano privalomasis socialinis draudimas. Ar savivaldybė negalėjo palaukti dar mėnesį? Iki paskutinės dienos dirbau atsakingai, per tiek metų nebuvo jokių nesklandumų ir mano vadovaujamame kolektyve. O kaip atsilygino? Pasityčiojo, tiesiog išmetė, – nusivylimo neslėpė pašnekovas.

Antradienį turėjo vykti šios bylos nagrinėjimas Tauragės apylinkės teisme, tačiau jis buvo atidėtas, nes į posėdį negalėjo atvykti R.Varanavičiaus advokatas Piotras Orlovas.

Piotras Orlovas atstovauja ir kitoje beveik identiškoje byloje. Į teismą Tauragės rajono savivaldybę, tarybą ir merą padavė taip pat prieš pat mokslo metus iš pareigų atleistas Gaurės pagrindinės mokyklos direktorius Kęstutis Makauskas. Ir K.Makauskas neprašo jo grąžinti į darbą, tačiau, kaip ir R.Varanavičius, reikalauja priteisti iš atsakovų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką. K.Makausko prašoma kompensacijos suma – 6517 eurų ir 5000 eurų neturtinės žalos. Be to, pedagogas prašo priteisti jam patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Spalio pabaigoje vyko parengiamasis šios bylos posėdis, bylą iš esmės dėl K.Makausko atleidimo teismas pasirengęs nagrinėti šią savaitę.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą