fbpx

Dėl nutrūkusių laidų atsakingų neliko

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas baigė nagrinėti Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus skundą dėl jam skirtos baudos už mokyklos turto sugadinimą. Pedagogui buvo skirta 500 eurų bauda už tai, kad jis esą nutraukė cirkuliacinio siurblio elektros laidus. Teismo nutartimi mokyklos vadovo skundas tenkintas ir baudos mokėti jam nebereikės.

Teisminis ginčas kilo dėl pernai spalio 7-ąją pastebėtų nutrauktų elektros laidų. Kadangi tą patį vakarą mokykloje lankėsi Rimvydas Varanavičius, kilo įtarimų, kad laidus nutraukė jis.

Nutartyje skelbiama, kad spalio 8-osios rytą laikinai Batakių pagrindinei mokyklai vadovavusiam Nerijui Jociui (Skaudvilės gimnazijos direktoriui) pavaduotojas ūkio reikalams V.P. pranešė, jog nuo spalio 7-osios vakaro mokykloje dingusi elektra ir neveikia katilinės siurblys. Kilo įtarimas, kad elektros laidai galėjo būti sugadinti tyčia, kreiptasi pagalbos į policijos pareigūnus.

Po neilgai trukusio tyrimo R.Varanavičius gruodžio 2-ąją buvo pareigūnų nubaustas konstatuojant, kad jis nutraukė elektros laidus. Batakių pagrindinė mokykla teigė patyrusi 95 eurų nuostolį. Tuomet dar bedarbiu buvusiam pedagogui skirta 500 eurų bauda ir jis įpareigotas atlyginti 95 eurų nuostolį.

Mokyklos vadovas tokį pareigūnų sprendimą apskundė teismui. Tauragės apylinkės teismas, išnagrinėjęs visas aplinkybes, nusprendė, kad R.Varanavičiaus kaltę įrodančių aplinkybių ir liudijimų nepakanka. Kūriku dirbančio vyro teigimu, jis buvo atėjęs pakurstyti šildymo katilo ir nuėjo toliau dirbti savo įprastų darbų. O kiek vėliau į katilinę užėjęs kitas darbininkas pastebėjo, kad katilas užkaitęs, elektros nėra, tad ir cirkuliacinis variklis neveikia. Nė vienas vyrų R.Varanavičiaus nepastebėjo. Tik kitos dienos rytą į mokyklos katilinę atvyko katilą prižiūrinčios įmonės atstovas. Po jo patikrinimo paaiškėjo, kad keturi elektros laidai susijungę tarpusavyje sukėlė trumpąjį jungimą.

Įtarimai ant R.Varanavičiaus krito, kai buvo peržiūrėtas vaizdo kamerų įrašas. Jame matyti, kad pedagogas spalio 7-osios vakarą atvažiavo į mokyklos kiemą savo automobiliu. Tačiau jokių įrodymų, kad jis buvo užėjęs į katilinę ir kad nutraukė laidus, nėra. Galiausiai paaiškėjo, kad katilinė apskritai nebuvo užrakinta, tad užsukti į ją galėjo bet kas.

Teismo nutartimi R.Varanavičiaus skundas tenkintas ir bauda panaikinta. Jis taip pat neturės atlyginti mokyklai neva padarytų nuostolių, juolab, kad ir jokia sąskaita už gedimo šalinimą mokyklai nebuvo išrašyta.

Nutartį dar galima skųsti.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą