Dėl tarybos narei skirtų lėšų grąžinimo teisme turės aiškintis ir Efrema Bitinienė

Dalintis:

Prokuratūra šią savaitę teismui pateikė civilinį ieškinį, kuriuo prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos buvusios narės Efremos Bitinienės priteisti daugiau nei 18 tūkst. eurų.

Žiniasklaidoje praėjusiais metais pasirodžius informacijai, kad nemažai šalies savivaldybių tarybos narių galėjo jiems skirtas išmokas naudoti neteisėtai, prokuratūra pradėjo viešojo intereso gynimo tyrimus dėl tokių išmokų panaudojimo teisėtumo. Šių dar vykstančių tyrimų metu siekiama įvertinti, ar šalies savivaldybės tarybos nariams mokamos išmokos, skirtos su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, yra naudojamos racionaliai, tikslingai ir teisėtai, ar nėra pažeidžiamas viešasis interesas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorės atlikto tyrimo duomenimis, Tauragės rajono tarybos narei E. Bitinienei 2019–2023 metų kadencijos laikotarpiu kompensuota neproporcingai didelė suma už degalus – daugiau nei 17 tūkst. eurų. Šio tyrimo metu nustatyta, kad E. Bitinienė degalus pirko dideliais kiekiais ir itin dažnai – du, tris, o kai kuriais atvejais ir šešis kartus per dieną, dažniausiai toje pačioje degalinėje. Išanalizavus E. Bitinienės savivaldybei teiktus kvitus nustatyta, kad kurą tarybos narė pylė tomis pačiomis dienomis, kai vyko tarybos posėdžiai. Nustatyta, kad degalai buvo pilami trumpu laiko skirtumu arba tuo pačiu laiku buvo užpilamos kelios kuro talpos, pirktas buvo tiek dyzelinas, tiek benzinas. Išanalizavus gautus duomenis daroma išvada, kad išlaidos degalams E. Bitinienei kompensuotos nepagrįstai, kasos aparatų kvitai nepatvirtina, kad tarybos narė patyrė deklaruojamas išlaidas. Prokurorės ieškinyje taip pat nurodyta, kad tarybos narei nepagrįstai kompensuotos ir išlaidos už transporto priemonės remontą – daugiau nei 2 tūkst. eurų. Pažymėtina, kad dalį – 674 eurus – nepagrįstai gautos išmokos E. Bitinienė Tauragės rajono savivaldybei grąžino.

Uostamiesčio prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė pateikė civilinį ieškinį, kuriuo Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų prašo Tauragės rajono savivaldybės naudai iš E. Bitinienės priteisti 18 786 eurus.

Primename, kad savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka. Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 29 civilinius ieškinius per 349 tūkst. eurų sumai.

Taip pat pažymėtina, kad šiuo metu šalies savivaldybėms tarybos nariai bendrai savanoriškai yra atlyginę daugiau nei 550 tūkst. eurų į savivaldybių biudžetus. Dar per 20 tūkst. eurų lėšų šalies savivaldybėms grąžinta pagal sudarytas ir teismo patvirtintas taikos sutartis.

Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Vilniaus, Ukmergės, Alytaus, Jonavos, Varėnos, Druskininkų, Lazdijų, Prienų, Tauragės, Šilutės, Kretingos, Mažeikių, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Akmenės, Ignalinos, Pasvalio, Zarasų rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.

prokuraturos.lt inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą