fbpx

Dviejų Tauragės įmonių ginče siekiama taikos sutarties

Dalintis:

Klaipėdos apygardos teisme „Autologistica Biedermann LT“ ir GBY byla dėl žalos atlyginimo analizuojama jau nuo 2018 metų. Įmonių ginčas kilo dėl vienos darbuotojos, kuri perėjusi dirbti iš vienos įmonės į kitą, pažeidė komercinių paslapčių sutartį, tokiu būdu padarydama milžinišką žalą buvusiai darbovietei.

„Autologistica Biedermann LT“ kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą dėl iš darbo išėjusios Vaidos A., kuri karjerą tęsti nusprendė įmonėje GBY. Ieškovė prašo priteisti iš GBY ir buvusios darbuotojos 78 264,34 Eur turtinei žalai atlyginti bei 5 procentų dydžio procesines palūkanas iki visiško teismo sprendimo įvykdymo, taip pat bylinėjimosi išlaidas.

Klaipėdos apygardos teismo atstovė informavo „Tauragės kurjerį“, kad, ieškovės tvirtinimu, Vaida A. dirbdama su GBY pažeidė su „Autologistica Biedermann LT“ sudarytą Komercinių paslapčių sutartį. Esą, GBY įmonėje įdarbinta atsakovė panaudojo ankstesnėje darbovietėje sužinotus komercinius ir konfidencialius duomenis. Paprastai kalbant, Vaida A. įsidarbinusi GBY turėjo ankstesnėje įmonėje buvusių klientų duomenis, pažinojo atsakingus asmenis, gerai žinojo ieškovo paslaugų įkainius bei kokius subrangovus įmonė samdo. Šiuos duomenis moteris, anot ieškovės, panaudojo dirbdama kitai įmonei, o ieškovė negavo planuotų pajamų.

– Byla gauta 2018-ais metais, tačiau dokumentai atsakovei nebuvo įteikti iš pirmo karto. Kai buvo įteikti, atsakovė (GBY) paprašė pratęsti terminą atsiliepimui pateikti. Visi paskirti parengiamieji ir teismo posėdžiai buvo atidėti dėl šalių ir jų atstovų prašymų, o vėliau ieškovė tikslino ieškinį. Galiausiai 2020 metais numatyti posėdžiai atšaukti dėl karantino, – ilgą bylos nagrinėjimą nupasakojo Klaipėdos apygardos teismo atstovė Dovilė Saulėnienė.

Ieškovė tvirtina, jog įmonės pajamos sumažėjo net 90 proc.

Su ieškiniu GBY įmonė nesutinka.

Bylos nagrinėjimas, numatytas trečiadienį, ir vėl neįvyko. Šįkart, teismo teigimu, atsižvelgta į tai, kad šalys aktyviai veda derybas dėl taikos sutarties. Byla toliau bus nagrinėjama rugpjūčio 18 dieną.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą