FNTT tyrėjai „šukavo“ Šilalės rajono maitinimo įstaigas

Dalintis:

Šiandien Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba išplatino pranešimą spaudai, kuriame skelbia, kad Šilalės rajono viešojo maitinimo įstaigose aptikta nemažai pažeidimų. Vokeliuose mokami atlyginimai, nelegalūs darbuotojai ir apie 300 tūkst. eurų slepiamų pajamų. Pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) skelbiamame pranešime teigiama, kad maisto paruošimu pobūviams bei šventėms ir jo išvežiojimu užsiimantys verslininkai iš Šilalės bei Klaipėdos rajonų galėjo nuslėpti apie 300 tūkst. eurų gautų pajamų.

Tokias tendencijas atskleidė FNTT Klaipėdos apygardos valdybos atlikta analizė. Įžvelgę, kad kai kurių verslininkų veikla gali būti nusikalstama, FNTT Klaipėdos apygardos tyrėjai kartu su Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistais atliko keturis tikslinius patikrinimus, o pagal surinktus pirminius duomenis pradėti trys ikiteisminiai tyrimai ir nustatytas administracinis nusižengimas.

Pranešama, kad vienos Šilalės parduotuvės rūsyje įrengtoje virtuvėje buvo gaminami užkandžiai ir karštieji patiekalai banketams bei pobūviams. Maistą gamino individualia veikla besiverčianti šilališkė, kuriai padėjo dar dvi virtuvės darbuotojos. Pareigūnams atlikus patikrinimą nustatyta, kad ne visos iš išvežiojamojo maisto gautos pajamos buvo įtraukiamos į individualia veikla besiverčiančios moters apskaitą. Įtariama, kad pajamos per metus buvo didesnės nei 45 tūkst. eurų. Pasiekusi tokias pajamas, verslininkė turėjo registruotis kaip pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoja, tačiau to ji nebuvo padariusi. Po FNTT tyrėjų atlikto patikrinimo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo. Pirminiais duomenimis, šilališkė galėjo neapskaityti apie 70 tūkst. eurų pajamų.Įtarta, kad apgaulingai apskaita buvo tvarkoma ir kitoje bendrovėje, turinčioje dvi kavines Šilalėje. Patikrinimo metu pareigūnai nustatė, kad vienoje iš kavinių nelegaliai dirbo virtuvės padėjėja. Išvežiojamu maistu papildomai besiverčianti bendrovė, įtariama, daliai savo darbuotojų galėjo mokėti atlyginimus vokeliuose. Pirminiais skaičiavimais, per kelerius metus kiekvieną mėnesį virėjams, barmenams, padavėjoms galėjo būti sumokėta nuo 50 eurų iki 200 eurų neoficialaus atlyginimo. Be to, įtariama, kad ne visos pajamos iš išvežiojamojo maisto gamybos ir prekybos galėjo buvo įtrauktos į bendrovės apskaitą. Surinkti pirminiai duomenys rodo, kad bendrovė galėjo neapskaityti apie 35 tūkst. eurų.

Administraciniai pažeidimai buvo užfiksuoti ir vienoje iš Laukuvoje (Šilalės raj.) veikiančių kavinių. Klaipėdos, Šilutės, Kelmės gyventojams maistą tiekianti kavinė per mėnesį neapskaitydavo apie 1,5 tūkst. eurų. FNTT tyrėjai patikrinimo metu nustatė, kad kavinės virtuvėje nelegaliai dirbo moteris, o kavinės kasoje buvo nustatytas pinigų perkelius. Užfiksavus šiuos pažeidimus buvo surašytas administracinių pažeidimų protokolas bendrovės vadovei. Tauragės apylinkės teismo Šilalės teismo rūmai gali jai skirti piniginę baudą.

Trečiasis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas įtarus, kad tris valgyklas Klaipėdoje ir Gargžduose turinti bendrovė per kelerius metus galėjo nuslėpti ne mažiau kaip 150 tūkst. eurų pajamų. Vestuvėms ir kitoms puotoms maistą tiekiančioje bendrovėje dirba 37 darbuotojai, o patikrinimo metu buvo užfiksuoti ir 4 nelegaliai dirbantys asmenys. Įtariama, kad bendrovė šešėlinių pajamų galėjo gauti, į buhalterinę apskaitą neįtraukdama gautų lėšų už suteiktas maitinimo paslaugas įvairiuose renginiuose.

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai tęsia atliekamus ikiteisminius tyrimus dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo minėtose viešojo maitinimo įstaigose. Tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą