Į kasą nemušė grynųjų, atlyginimus mokėjo vokeliuose

Dalintis:

Tauragėje dvi dėvėtų drabužių parduotuves turinti įmonė „Launedva“ pateko po Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) didinamuoju stiklu: išaiškinta, kad Plungėje registruota įmonė slėpė pajamas ir mokėjo atlyginimus vokeliuose. 

FNTT pranešė, kad šios tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai išaiškino mokesčius slėpusią ir atlyginimus vokeliuose mokėjusią Plungės įmonę, kuri įtariama neapskaičiusi apie 150 tūkst. eurų pajamų, gautų iš prekybos dėvėtais drabužiais. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo.

Skelbiama, kad įmonė verčiasi didmenine ir mažmenine dėvėtų drabužių prekyba, turi parduotuves Plungėje, Tauragėje ir Gargžduose. Kiek anksčiau parduotuvių būta dar dviejuose miestuose – Šilutėje ir Raseiniuose. Tauragėje šios įmonės „Nebrangios aprangos“ parduotuvės veikia Bažnyčių ir Respublikos gatvėse.

Bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija, įvairiose su bendrove susijusiose vietose buvo atlikta 10 kratų, kurių metu keturiose parduotuvėse rasta beveik 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Įtariama, kad tai neapskaitytos savaitės pajamos.

Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus įmonė galėjo neapskaityti už pardavimo sandorius gautų pajamų, kurių suma siekia per 150 tūkst. eurų. Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad bendrovėje veikė vokelių sistema. Niekur neapskaitytas darbo užmokestis buvo mokamas įmonėje įdarbintiems asmenims, kurių yra daugiau nei dvi dešimtys. Skaičiuojama, kad neoficialiai išmokėtų atlyginimų suma gali siekti per 40 tūkst. eurų. Tyrimo duomenimis, iš viso įmonė įtariama nuslėpusi per 50 tūkst. eurų mokesčių valstybei.

Šiuo metu dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo įtarimai pareikšti įmonės vadovui, jam apribotas disponavimas įmonės ir asmeniniu turtu, paskirtos kardomosios priemonės.

Atliekamam ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

FNTT neatskleidžia išsamesnės informacijos apie įmonę, taip pat kiek į kasą neįmuštų pinigų aptikta šios įmonės parduotuvėse Tauragėje.

– Siekiant nepakenkti šio ikiteisminio tyrimo sėkmei, daugiau informacijos šiuo metu nėra teikiama, – „Tauragės kurjerį“ informavo FNTT atstovė viešiesiems ryšiams Modesta Zdanauskaitė.

UAB „Launedva“ vadovas Visvaldas Paulauskas sako, kad niekas nežino, kaip susiklostys tyrimas, be to, nenorįs prikalbėti, ko nereikia. Įmonės vadovas neslėpė, kad atsakomybę turės prisiimti jis.

Rekvizitai.lt duomenimis, įmonėje „Launedva“ gegužę dirbo 22 darbuotojai, vidutinis atlyginimas – 590 Eur iki mokesčių.

Už neteisingų duomenų apie pajamas pateikimą valstybės įgaliotai institucijai, kai suma viršija 750 MGL (29 250 Eur), numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pradėjus tyrimą parduotuvių veikla nesustabdyta.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą