fbpx

Į komisariatą pateks ne kiekvienas

Dalintis:

Keičiantis situacijai ir sparčiai plintant koronavirusui, Lietuvos policijos departamentas išplatino pranešimą, kuriame informuoja, jog dalis pareigūnų dirbs nuotoliniu būdu. Bus apribotas ir pašalinių asmenų patekimas į komisariatus.

Lietuvos policijos departamentas paskelbė, kad policijos renginiai, pasitarimai atšaukiami ir pagal galimybes kai kuriems darbuotojams bus pasiūlyta dirbti nuotoliniu būdu. Taip pat nuotoliniu būdu bus organizuojamas kvalifikacijos tobulinimas, vyks susitikimai. Siekiama riboti pareigūnų fizinį kontaktą su lankytojais policijos įstaigose, visgi bus stengiamasi, kad policijos funkcijos liktų nepertraukiamos.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Greta Kęsminaitė patvirtino, kad dalis mūsų rajono pareigūnų taip pat dirbs nuotoliniu būdu. Tačiau kiek tiksliai, neatskleidė. Esą tai numatys Lietuvos policijos generalinio komisaro nustatyta tvarka.

„Aptarnaujami bus tik tie komisariato lankytojai, kuriuos patys pristatysime į policijos komisariatą. Kitų lankytojų patekimas bus ribojamas. Tačiau bus sudarytos sąlygos gyventojams pateikti policijos įstaigai prašymus, skundus ir pranešimus, išvengiant kontakto su policijos įstaigų darbuotojais. Bus įrengta speciali vieta, kur asmuo galėtų palikti dokumentą. Taip pat lieka galimybė pranešimus pateikti per Policijos elektroninių paslaugų sistemą e.policija“, – teigė komisariato atstovė, pridurdama, kad pareigūnai dirbs ir toliau, tačiau turės laikytis saugumo reikalavimų.

Lietuvos policijos departamentas skelbė, kad pareigūnai į pavojingiausiems priskiriamus A ir B kategorijų iškvietimus reaguos įprastu būdu. Tačiau keisis reagavimo tvarka į C kategorijos iškvietimus, kuomet negresia pavojus žmogaus sveikatai ar gyvybei.

„C kategorijų įvykiai bus apdorojami nuotoliniu būdu: telefonu susisiekiant su pranešėjais, patikslinant įvykio aplinkybes, pagal galimybes nedelsiant surenkant visą būtiną pirminę informaciją, kad C kategorijos pranešimų patikrinimas būtų baigtas iš karto. Tačiau jei išnaudojus visas galimybes nebus įmanoma sutvarkyti įvykio ar iš pranešimo turinio bus matoma, kad reikalingas reagavimas, tai policijos pareigūnai ir reaguos“, – patikslino Tauragės AVPK atstovė, užtikrindama, kad pareigūnų pagalbos žmonės sulauks.

Klestint įvairiausioms sukčiavimo schemoms, policijos pareigūnai primena, kad paskambinę žmogui neprašys jokių jo kontaktinių duomenų, elektroninės bankininkystės slaptažodžių ar kitos asmeninės informacijos. O kilus įtarimams dėl skambinančiojo, pareigūnai rekomenduoja nutraukti pokalbį ir paskambinti policijos informacijos telefonu 8 700 60000.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą